Reklama

Reklama

Kolejna produkcja filmowa mieleckiego muzeum!

Opublikowano: 10 czerwca 2021 07:43
Autor: | Zdjęcie: SCK

Kolejna produkcja filmowa mieleckiego muzeum!  - Zdjęcie główne

Film, można już zobaczyć na kanałach SCK | foto SCK

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Muzeum Historii Regionalnej „Pałacyk Oborskich” przygotowało wyjątkową animację zatytułowaną „Legenda o srogiej pani Mieleckiej”, którą nadal można oglądać na kanale YouTube Samorządowego Centrum Kultury. Warto zobaczyć ten materiał.

Film został realizowany, jako animacja poklatkowa z efektami specjalnymi. Opowiada on barwnie historię o naszym mieście zaczerpniętą z historii mieszczańskiej spisanej przez Włodzimierza Kryczyńskiego w 1933 roku. 

Legenda opowiada o szlachetnej Pani Jadwidze Mieleckiej oraz młodym Jędrzejku służącym jej na mieleckim zamku. Młodzieniec dostał zaszczytne zadanie pilnowania szkatuły ze skarbami Jaśnie Pani! Co się z nimi stało? Jaki los spotkał młodego Jędrzejka? Dlaczego Jadwiga Mielecka określona jest, jako sroga Pani? Rozwikłanie zagadki w filmie. 

Muzealnicy z Muzeum Histrii Regionalnej "Pałacyk Oborskich" z powodzeniem od kilku miesięcy tworzą edukacyjne materiały filmowe, które można oglądać na kanale YouTube Samorządowego Centrum Kultury. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.