Reklama

Już 20 stycznia kolędowanie z gwiazdami w Mielcu. Tym razem wystąpi Marek Bałata

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: pixabay.com

Już 20 stycznia kolędowanie z gwiazdami w Mielcu. Tym razem wystąpi Marek Bałata - Zdjęcie główne

Zdjęcie poglądowe | foto pixabay.com

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Dom Kultury Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu wraz z Prezydentem Miasta Mielca, Jackiem Wiśniewskim oraz KORSO serdecznie zapraszają na cykliczne wydarzenie pod nazwą „Kolędowanie z gwiazdami”. W tym roku dla publiczności wystąpi Marek Bałata. „Kolędowanie z gwiazdami” odbędzie się 20 stycznia o godz. 19.00 w Bazylice św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty w Mielcu. Wstęp wolny.

Marek Bałata to znany z błyskotliwych improwizacji wokalista jazzowy. Artysta urodził się i spędził lata młodzieńcze w Mielcu. Jego repertuar stanowią przede wszystkim własne kompozycje, pieśni takich kompozytorów jak m.in.: Włodzimierz Korcz, Zygmunt Konieczny, Andrzej Zarycki, Włodek Pawlik (zdobywca Grammy 2014), Stanisław Fiałkowski. Wiele jego wykonań to utwory filmowe wielu kompozytorów.  Jego znakiem rozpoznawczym jest są także wokalne transkrypcje utworów Fryderyka Chopina.

Jest producentem muzycznym i wykonawcą jazzowej adaptacji Mszy Kreolskiej „Misa Criolla” Ariela Ramireza. Występował w musicalowej adaptacji powieści Izaaka Singera „Sztukmistrz z Lublina" w Teatrach Warszawy i Wrocławia  oraz  niemieckojęzycznej  wersji (Der Zauberer von Lublin) w Niemczech i Austrii. Brał też udział w adaptacji „Krwawe gody" (wg. F. G. Lorca) w Teatrze Polskim we Wrocławiu oraz - ostatnio - w adaptacji „Dzieje grzechu” Stefana Żeromskiego w Teatrze Capitol. 

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: z działu kultura

W 1996 r. założył oryginalny międzynarodowy zespół „CANTABILE IN JAZZ", w którym występowały wybitne wokalistki: Urszula Dudziak, Michele Hendricks, Judy Niemack, oraz basiści  Mariusz Bogdanowicz, Anthony Jackson, A.Skrzypek.
Bałata jest również solistą w wielu oratoriach, które były wielokrotnie prezentowane w kraju, USA i Kanadzie.

Marek Bałata koncertował z takimi gwiazdami jazzu jak m.in.: Billy Hart, Steve Davis, Ernie Adams, Ronnie Burrage, Frank Lacy, Peter Madsen, Jeanfrancois Prins, Jack Van Poll, Marco Piludu, Andy Manndorff, Ronnie Burrage, Frank Lacy, Joris Teepe, John Betsch i niemal wszystkimi najwybitniejszymi artystami polskimi, takimi jak: Jan Ptaszyn Wróblewski, Andrzej Dutkiewicz, Zbigniew Namysłowski, Kazimierz Jonkisz, Henryk Miśkiewicz, Adam Jagodziński i Piotr Wojtasik. Koncertował w Europie z austriackim kwartetem Songlines oraz Klezmokum i Klez Edge z leaderem Burtonem Greene.

Jego ostatnia wyjątkowa produkcja to koncert „Niemen – Wspomnienie” oraz Mała Msza Organowa Haydna w oprac. Tadeusza Leśniaka i improwizowana poezja w locie oraz wariacje na temat standardów i własne kompozycje w duecie Impromptus z Dominikiem Wanią. Od początku lat 90. Artysta 17 razy zwyciężał w corocznym plebiscycie JAZZ TOP  pisma  Jazz Forum  w kategorii Wokalista Jazzowy. Występował na scenach Europy, Kanady, USA i Japonii.

20 stycznia w Mielcu wystąpi w koncercie kolęd. W listopadzie 2021 roku mielecka publiczność mogła usłyszeć go w koncercie patriotycznym „Za tę wolność” z cyklu 40-lecia pracy artystycznej. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy