Dom Kultury w Przecławiu zaprasza na dwa wyjątkowe spektakle, które pozwolą zarówno zanurzyć się w świecie klasycznej literatury, jak i spojrzeć z nowej perspektywy na problemy współczesnej kobiety. W listopadzie scena w Przecławiu stanie się miejscem refleksji, humoru i wzruszeń – wszystko dzięki występom Teatru „Po godzinach” oraz Teatru im. Wandy Siemaszkowej.
Dziady Adama Mickiewicza w interpretacji Teatru „Po godzinach”
3 listopada o godzinie 18:00 na scenie Domu Kultury zobaczymy „Dziady” Adama Mickiewicza, wystawione przez Teatr „Po godzinach”. Pełen symboliki i tajemnic spektakl to podróż do świata dusz zmarłych i ludzkiej podświadomości, gdzie stare przekonania ustępują miejsca niepewności, a widza otacza aura mroku i nieuchwytnego mistycyzmu.Historia opowiedziana w tym spektaklu skłania do refleksji nad relacją człowieka z tym, co niewidoczne i nieznane. „Dziady” przedstawiają próbę odprowadzenia dusz do światła, gdzie każda z postaci wnosi element tajemnicy i głębokiej symboliki. W rolach głównych wystąpią: Marcin Wąsik jako Adam Mickiewicz, Kinga Halik jako Guślarz, a także Jorge de las Heras w roli Starca.
Bilety na „Dziady” są dostępne na stronie: (https://bilety.dkprzeclaw.pl).
„Mój boski rozwód” - humor i wzruszenia na scenie
Dwa tygodnie później, 17 listopada o godzinie 18:00, Dom Kultury w Przecławiu zaprasza na spektakl „Mój boski rozwód” autorstwa Geraldine Aron w reżyserii Grzegorza Mrówczyńskiego, z udziałem Anny Demczuk. Ta błyskotliwa komedia pokazuje, że rozwód nie musi oznaczać końca świata, a wręcz przeciwnie – może stać się początkiem nowego, pełnego radości życia.Spektakl opowiada historię kobiety, która, zdradzona przez męża, odkrywa na nowo swoją kobiecość i radość życia. Przeplatające się sceny humoru i wzruszeń ukazują codzienne problemy i marzenia dojrzałej kobiety, poruszając tak uniwersalne tematy, jak miłość, przyjaźń, tęsknota i przemijanie.
Bilety na spektakl w cenie 20 zł są dostępne na stronie: (https://bilety.dkprzeclaw.pl). Warto dodać, że spektakl, będący częścią projektu „Scena Wędrowna”, został już zagrany 360 razy i zdobył uznanie widzów w całym kraju.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.