Plebiscyt KORSO: Mielczanin Roku
Od marca zbieraliśmy zgłoszenia naszych czytelników na kandydatów na Mielczanina Roku. Dzisiaj publikujemy pierwszą kandydatkę, którą można wesprzeć przez głosowanie. Swój głos oddajemy tylko na jednego kandydata, a kupon dostarczamy do redakcji KORSO w Mielcu, przy ul. Biernackiego 1/4 do 10 maja. Głosować można także mailowo, wysyłając wiadomość na adres sekretariat@korso.pl oraz śląc SMS-y na podane niżej numery.W wiadomości podajemy nazwisko kandydata, na którego głosujemy oraz swoje dane — imię, nazwisko, nr tel. (dane kontaktowe tylko do wiadomości redakcji). Jedna osoba może oddać tylko jeden głos. Mielczanina Roku wybiorą czytelnicy oraz kapituła plebiscytu, w której znajdują się wszyscy dotychczasowi laureaci plebiscytu i Zarząd Agencji Wydawniczo-Reklamowej "KORSO". Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia.
Zgodnie z licznymi prośbami naszych Czytelników, uruchamiamy także głosowanie SMS-owe. Każdy z kandydatów ma przypisany, indywidualny numer, na który można wysyłać SMS-y.
|
Łukasz Przybyło
Łukasz Tomasz Przybyło urodził się w 1981 roku w Tarnobrzegu. Jest absolwentem Liceum Technicznego w Zespole Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Już wtedy dał się poznać jako zawsze uśmiechnięty chłopak, poszerzający wiedzę z różnych dziedzin. Zapamiętany jako bardzo lubiany, ze względu na swoją życzliwość, otwartość, uczynność, wesołe i zawsze pozytywne nastawienie do każdego. Obecnie pracuje w Polskich Zakładach Lotniczych w Mielcu jako starszy analityk finansowy.Po godzinach to przede wszystkim mąż i ojciec, ale także aktywny społecznik udzielający się w wielu mieleckich inicjatywach społecznych. W 2015 r. został wybrany na wiceprzewodniczącego Rady Osiedla Smoczka. Był też członkiem społecznej Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Mielcu. Od 2015 r. współorganizuje m.in. obchody Dnia Flagi RP, obchody Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych", bieg Tropem Wilczym – bieg pamięci Żołnierzy Wyklętych. W 2018 roku został powołany do Miejskiego Zespołu do Spraw Czystości Powietrza. Biegacz – amator, ultramaratończyk.
Jest inicjatorem odrodzenia się proobronnego młodzieżowego ruchu strzeleckiego na terenie powiatu mieleckiego. To współzałożyciel i pierwszy dowódca Jednostki Strzeleckiej 2093 im. gen. broni Władysława Sikorskiego w Mielcu, która działa na terenie Mielca i powiatu od 2015 roku, a jej celem jest przygotowanie młodzieży do podjęcia służby w przyszłości w formacjach mundurowych oraz nauka odpowiedzialnego posługiwania się bronią. Obecnie pełni rolę zastępcy dowódcy ds. promocji i rekrutacji oraz rzecznika jednostki. Jest członkiem proobronnej organizacji społeczno – wychowawczej: Związku Strzeleckiego "Strzelec" Józefa Piłsudskiego. Jest również członkiem Stowarzyszenia Społeczno- Edukacyjnego "Orzeł Biały Strzelec". Łukasz Przybyło jest współorganizatorem wielu projektów społecznych na terenie powiatu mieleckiego, takich jak oprawa uroczystości świąt narodowych, biegów i zawodów sportowych, spływów kajakowych, akcji charytatywnych na rzecz potrzebujących dzieci, wystaw, pikników rodzinnych, wypoczynku dzieci i młodzieży.
Udziela się także w nieformalnych grupach społecznych. Był współzałożycielem i koordynatorem charytatywnej grupy biegowej "Solidarni", w ramach której siedmiokrotnie prowadził zbiórki do puszek na potrzebujące dzieci. Był także członkiem Obywatelskiego Komitetu Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości w Mielcu oraz Społecznego Komitetu Budowy Pomnika Żołnierzy Wyklętych. Łukasz Przybyło także bardzo aktywnie udziela się w swej rodzinnej parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Mielcu. Jest również zelatorem Róży Różańcowej bł. Księdza Jerzego Popiełuszki.
Ostatnie lata jego działalności to intensyfikacja działań charytatywnych powiązanych z pandemią i obecną sytuacją na Ukrainie.
Współorganizator i wolontariusz podczas akcji zbiórkowej Pomoc Dla Ukrainy, w wyniku której zebrany sprzęt specjalistyczny, taktyczny, żywność i inne niezbędne produkty przekazano bezpośrednio na Ukrainę dla żołnierzy walczących na froncie, w tym celu współorganizował ponad 20 punktów zbiórki, w sklepach, aptekach, szkołach, przedszkolach, oraz uczestniczył w transporcie, selekcji i pakowaniu zebranych darów. W ramach akcji przekazano łącznie ze zbiórki ponad 5 ton towarów.
Współorganizator i kierowca podczas wyjazdów wolontariackich do punktu recepcyjnego dla uchodźców w Przemyślu, gdzie użyczył nieodpłatnie 3 samochodów, pokrył dla nich koszty paliwa oraz pełnił służbę wolontariacką i koordynacyjną przy obsłudze uchodźców. Brał również udział jako wolontariusz w mieleckiej miejskiej zbiórce darów na rzecz uchodźców z Ukrainy, odbierając dary od mieszkańców powiatu mieleckiego oraz pomagając przy sortowaniu darów.
W 2022 roku brał aktywny udział w prowadzonej przez Jednostkę Strzelecką na terenie Mielca zbiórce do puszek dla Filipka z Łączek Brzeskich i dla Mai z Ławnicy, gdzie pełnił rolę koordynatora zbiórki, kwestującego wolontariusza, a także biorąc udział w podsumowaniu i rozliczeniu zbiórki oraz promował zbiórkę w mediach tradycyjnych i mediach społecznościowych.
Aby pomóc uchodźcom z Ukrainy, brał udział w adaptacji pustego lokalu przy ulicy Mickiewicza 7, gdzie remont i wyposażenie wykonano własnymi siłami i środkami wspólnie z Jednostką Strzelecką 2093 w Mielcu. Udało się w ten sposób przyjąć 2 rodziny z Ukrainy. W 2023 roku brał aktywny udział w prowadzonej przez Jednostkę Strzelecką na terenie Mielca zbiórce do puszek Franciszka Karasia, syna żołnierza WP.
Aktywnie działa na rzecz promocji wolontariatu, zwłaszcza wśród młodzieży i na rzecz promowania akcji charytatywnych, współpracując na tym polu z ZHP, przedszkolami, szkołami podstawowymi i ponadpodstawowymi z terenu powiatu mieleckiego, jak również ze szkolnymi kołami Caritas i szkolnymi organizacjami charytatywnymi, oraz przedstawicielami sieci handlowych.
Jak postrzegany jest Łukasz Tomasz Przybyło?
"Łukasz Przybyło - człowiek z wielkim sercem, nieprzeciętną wrażliwością na cudze nieszczęście, zawsze chętny do pomocy, pomysłodawca i organizator wspaniałych działań na rzecz tych, którzy potrzebują szeroko rozumianego wsparcia. Nie ma dla niego rzeczy niemożliwych, jest wszędzie tam, gdzie słabsi, chorzy, pokrzywdzeni przez los potrzebują pomocy. Aktywnie wspiera tych, którzy walczą o zdrowie. Tacy ludzie to prawdziwy skarb dla każdej lokalnej społeczności, pokażmy, że jesteśmy dumni z tego, że go mamy."
"To co robisz dla siebie, umiera z tobą. To co robisz dla innych, jest nieśmiertelne" - tym zawsze kieruje się Łukasz Przybyło".
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.