Reklama

ZST ma pełniącego obowiązki dyrektora. Znamy przyczyny zawirowań

Opublikowano:
Autor:

ZST ma pełniącego obowiązki dyrektora. Znamy przyczyny zawirowań - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Zespole Szkól Technicznych w Mielcu trwają kilkumiesięczne zawirowania z wyborem nowego dyrektora szkoły. Konkurs na to stanowisko starostwo ogłosiło już w marcu, lecz do tej pory nie znamy wyboru komisji konkursowej.

Od kilku dni ZST ma pełniącego obowiązki dyrektora. Został nim Stanisław Rajda, wieloletni nauczyciel matematyki w tej szkole oraz wieloletni prezes mieleckiego oddziału ZNP. Przejął on obowiązki od Mariusza Wojciechowskiego, który do tej pory kierował tą placówką.


Jak dowiedzieliśmy się w organie prowadzącym szkołę, czyli w Starostwie Powiatowym w Mielcu - w pierwszym konkursie nie wyłoniono dyrektora ZST z powodu rozkładu głosów w komisji konkursowej. W pierwszym głosowaniu żaden ze startujących w konkursie nie uzyskał wymaganej ilości głosów "za". W konkursie startowało wówczas 3 kandydatów. Rozkład głosów był następujący: 1, 5, 6.


Do drugiej tury przeszło dwóch kandydatów z największą ilością głosów (5 i 6). W kolejnych dwóch głosowaniach odnotowano remis (6:6). Z tego właśnie powodu procedura konkursowa została zakończona – informuje nas Marek Patyk z mieleckiego starostwa. Wobec remisu komisja nie mogła wskazać zwycięzcy konkursu.


Jak się dowiedzieliśmy, jeszcze we wrześniu powinna ponownie zostać uruchomiona procedura konkursowa, a sam konkurs mógłby zostać przeprowadzony na przełomie listopada i grudnia. Może wtedy uda się wyłonić nowego dyrektora placówki.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE