Reklama

ZSB w Mielcu najlepszą szkołą budowlaną w Polsce

Opublikowano:
Autor:

ZSB w Mielcu najlepszą szkołą budowlaną w Polsce - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W dniach 14 – 15 lutego 2019 roku w Poznaniu odbył się centralny etap XLVIII Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”. Do grona najlepszych fachowców budowlanych dołączyli uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej z Zespołu Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Mielcu: Dawid Chwałek, Marek Grzech i Mateusz Samobor, którzy otrzymali najlepsze wyniki w etapie okręgowym.

W pierwszym dniu turnieju uczniowie mieleckiej budowlanki musieli wykazać się wiedzą teoretyczną, a w drugim dniu zawodów zmagali się z praktyczną częścią konkursu. W ogólnej klasyfikacji w zawodzie malarz – tapeciarz uczeń Mateusz Sambor zdobył III miejsce, natomiast w zawodzie monter instalacji sanitarnych IV miejsce zajął Dawid Chwałek, natomiast V lokatę otrzymał Marek Grzech. Mielecka placówka oświatowa otrzymała tytuł Najlepszej Szkoły Budowlanej w Polsce, gdyż uczniowie, biorący udział w etapie centralnym turnieju w sumie otrzymali najwyższą ilość punktów zarówno w części teoretycznej jak również praktycznej.

Z żadnej szkoły z całego kraju do ostatniego etapu prestiżowego konkursu nie zakwalifikowało się aż tylu uczniów. Opiekunką Mateusza Sambora była nauczycielka przedmiotów zawodowych Elżbieta Błak, natomiast Dawida Chwałka i Marka Grzecha do zmagań turniejowych przygotowała nauczycielka przedmiotów zawodowych Renata Ogórek. Należy podkreślić, iż Zespół Szkół Budowlanych w Mielcu już po raz czwarty został ogłoszony najlepsza szkoła kształcącą w branży budowlanej. Młodzi fachowcy z ZSB musieli pokonać ponad 600 uczniów z 40 szkół budowlanych z całej Polski.

Turniej Budowlany „Złota Kielnia” to najstarszy i najbardziej prestiżowy konkurs dla zasadniczych szkół budowlanych, którego pierwsza edycja odbyła się w 1971 roku. Od czterech lat centralny etap konkursu odbywa się w ramach Międzynarodowych Targów Poznańskich „Budma”. Sponsorami zawodów są najlepsze krajowe firmy budowlane. Absolwenci ZSB w Mielcu, którzy zajmowali czołowe miejsca w turnieju dziś są znanymi przedsiębiorcami i specjalistami w swoich zawodach.

Dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu Stanisław Starzyk podkreślił, iż jest niezwykle dumny z laureatów i ich opiekunów, a także z tytułu Najlepszej Szkoły Budowlanej w Polsce. Otrzymanie tytułu to niezwykłe wyróżnienie dla szkoły, świadczące o wysokim poziomie kształcenia i nieustannym rozwoju placówki.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE