Reklama

Zostań "Super W". Wolontariusze Szlachetnej Paczki poszukiwani

Opublikowano:
Autor:

Zostań "Super W". Wolontariusze Szlachetnej Paczki poszukiwani  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Właśnie ruszyła rekrutacja wolontariuszy do Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości. W całym województwie czekamy na 650 "Super W", w Mielcu na 30.

Jeśli chcesz zmienić życie swoje, ale przede wszystkim rodzin i dzieci, poznać wartościowych ludzi, rozwinąć kompetencje, nie boisz się wyzwań, pracy w zmieniających się okolicznościach, trudne sytuacje traktujesz jak nowe ciekawe wyzwanie, nie ma dla Ciebie rzeczy niemożliwych, jesteś uczniem, studentem, osobą pracującą, bądź niepracującą, lubisz pracę w zespole i chętnie podzielisz się z innymi swoją wiedzą i doświadczeniem - to właśnie na Ciebie czekamy. Wiek, wykształcenie czy sytuacja zawodowa nie ma dla nas znaczenia. Liczą się chęci, wewnętrzna motywacja, samodyscyplina, otwarta głowa i zapał do działania.

Nie musisz mieć doświadczenia jako wolontariusz, wszystkiego Cię nauczymy, a weterani z poprzednich edycji we wszystkim pomogą. Szkolenia i pakiet materiałów jakie otrzymasz wprowadzą Cię w zagadnienia z jakimi będziesz się mierzył. To dzięki wolontariuszom możliwe jest funkcjonowanie Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości. Im nas będzie więcej i im wcześniej zaczniemy, tym większej liczbie rodzin pomożemy.

Wspólnie z Maciejem Ochab jako liderzy Rejonu Mielec Północ i Mielec Południe zachęcamy wszystkich, którym na sercu leży pomoc innym, realna i wymierna pomoc. W szlachetnej Paczce głównym zadaniem Super W jest dotarcie do rodzin żyjących w bardzo trudnych warunkach. Wolontariusze spotykają się z nimi w ich domach. Poznają ich sytuację potrzeby, a następnie określają, jaki rodzaj pomocy da im największą szansę na realną poprawę ich kondycji. W późniejszym etapie wolontariusze mają stały kontakt ze swoją rodziną oraz ich darczyńcami. Zwieńczeniem pracy jest grudniowy finał . Wolontariusz ma jeszcze kontakt ze swoją rodziną po finale - odwiedza ją monitorując jak sobie radzi i jak wymiernie udział w programie poprawił jej sytuację.

Tego rodzaju wolontariat dostarcza wiele satysfakcji. Już teraz mamy zgłoszenia kilku osób, którzy po raz trzeci czwarty zgłaszają chęć pracy. Czasami osoby, które były darczyńcami chcą czegoś więcej. Tak jest ze mną. Przez dwa lata darczyńca - teraz lider. Maciek jest w Paczce już bodajże 7 rok. To wciąga, pomaganie wciąga, świadomość mądrej i realnej pomocy wciąga. Wolontariusze doceniają możliwość rozwoju, doceniają kontakt z różnymi instytucjami publicznymi, środowiskami biznesowymi, mówią iż czasami dzięki pracy jako wolontariusz w Szlachetnej Paczce otworzyły się dla nich możliwości, jakich wcześniej nie mieli… same korzyści

Rekrutacja trwa do końca września. Na zgłoszenia czekamy na stronie www.superw.pl . Na tej stronie wypełnić należy krótki formularz zgłoszeniowy. Następnym krokiem będzie rozmowa z nami Liderami oraz jednodniowe szkolenie/ wdrożenie. Po nich pozostaje już tylko podjąć decyzję i podpisać umowę. Nie zwlekaj, niestety kolejność zgłoszeń ma znaczenie. Finał Szlachetnej Paczki zwany „Weekendem cudów” - 7-8 grudnia . Czekamy na Ciebie. Podejmij mądrą decyzję.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE