Reklama

Żółta kartka dla prezydenta Kozdęby

Opublikowano:
Autor:

Żółta kartka dla prezydenta Kozdęby - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Tego jeszcze w historii mieleckiej samorządności nie było. Uchwała w sprawie udzielenia prezydentowi Mielca Danielowi Kozdębie absolutorium za wykonanie budżetu za rok 2015 nie została podjęta.

Zadecydował o tym klub radnych Prawa i Sprawiedliwości oraz radni Naszego Mielca, którzy wstrzymali się od głosu. - To pokazanie prezydentowi żółtej kartki. Niech się cieszy, że PiS nie głosował przeciw, bo wtedy oznaczałoby to kartkę czerwoną i referendum o jego odwołanie – dało się słyszeć w kuluarach.

Na wynik sesji absolutoryjnej oczekiwano ze sporym zainteresowaniem. Pierwszy raz w Mielcu zdarzyła się taka sytuacja, że merytorycznej oceny pracy włodarza miasta miała dokonać rada, w której większość posiadał opozycyjny klub PiS.

Od kilku tygodni zastanawiano się – będzie absolutorium dla Daniela Kozdęby czy nie. A jak nie, to czy będzie próba jego odwołania przez referendum? On sam pytany o to w ostatnim wywiadzie dla Korso nie chciał wybiegać w przyszłość. - Na tę decyzję nie mam wpływu. Mam tylko nadzieję, że będzie to ocena merytoryczna, a nie polityczna.

Więcej w 26 numerze Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE