Reklama

Znicz: jeden wypadek i 21 kolizji

Opublikowano:
Autor:

Znicz: jeden wypadek i 21 kolizji - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Bezpiecznie, ale nie bez drobnych wykroczeń upłynęła w powiecie mieleckim tegoroczna akcja „Znicz”. Podczas trwających przez sześć dni działań bezpieczeństwa na drogach strzegło ponad 350 funkcjonariuszy.

Jak wynika z wyliczeń mieleckich policjantów, na drogach powiatu od piątku (28 października) do środy (2 listopada) doszło tylko do jednego wypadku – potrącenia pieszej przy ul. Sienkiewicza. Wśród reszty odnotowanych przez nich zdarzeń odnaleźć można z kolei 21 kolizji oraz dwa zatrzymania nietrzeźwych kierowców.


Miss Mielca 2017

 

- Funkcjonariusze pracujący na powiatowych drogach chwalili kierowców za rozwagę i ostrożność w czasie jazdy, a także mniejszą niż w roku ubiegłym liczbę przypadków brawury oraz lekceważenia przepisów – mówi Urszula Chmura, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Mielcu. Jak dodaje, długi weekend – bardziej niż dla kierowców – niebezpieczny okazał się dla pieszych. Znaczna ich większość bowiem, z powodu niestosowania odblasków, nie była widoczna na drogach po zmroku. - Z tego też względu policjanci poprowadzili działania prewencyjne ukierunkowane na niechronionych uczestników ruchu drogowego. Otrzymywali oni odblaski oraz praktyczne porady, które poprawić mogą ich bezpieczeństwo w przyszłości – dodaje rzecznik prasowy.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE