Reklama

Znany polityk Jan Król, odwiedził Mielec

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: UM

Znany polityk Jan Król, odwiedził Mielec - Zdjęcie główne

Jan Król spotkał się z czytelnikami w Mielcu | foto UM

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mielecki Uniwersytet Trzeciego Wieku zorganizował spotkanie autorskie z Janem Królem - politykiem pochodzącym z Mielca, który był Wicemarszałkiem Sejmu RP w latach 1997 - 2001. Podczas spotkania autorskiego w Mielcu opowiadał o swoim dzieciństwie spędzonym w rodzinnym mieście. Mówił także o opozycji demokratycznej i "Solidarności", a także o realiach lat 80. w których doszło do przemian ustrojowych państwa. Podczas spotkania Jan Król zaprezentował swoją książkę "Życie polityką naznaczone".

Książka Jana Króla obejmuje kilka epok – od lat 70. XX wieku, dojrzewania młodego człowieka, wyrastającego w rodzinie o patriotycznych tradycjach, w niewielkim mieście na południu Polski, przez studia i młodzieńczy udział w Stowarzyszeniu „Pax”, do zaangażowania na rzecz opozycji demokratycznej i „Solidarności”.

Autor ukazuje dramatyczne lata 80. od mało znanej strony uczestnika środowisk katolickich niegodzących się na realia dyktowane przez
komunistyczny reżim, ale nie dających się zepchnąć w podziemie. We wspomnieniach otrzymujemy obszerną relację o tworzeniu III Rzeczypospolitej, pisaną przez posła na Sejm w latach 1989-2001 i wicemarszałka Sejmu III kadencji, współtwórcę ważnych reform, ale też aktywnego w swoim okręgu wyborczym.

- Zadedykowałem tę książkę swoim dzieciom, wnukom i przyjaciołom. Moja książka to pewnego rodzaju dokument historyczny. W pisaniu tej książki na pewno pomogło mi notatki, które robiłem przez całe życie, także to życie w Mielcu. To jest opowieść o Polsce z punktu widzenia człowieka zaangażowanego politycznie - zaznacza Jan Król.

Jak zaznacza autor książki, mimo iż polityka nie jest już tematem głównym, to jednak  życie obok polityki wciąż istnieje.

- Większość mojego życia to zaangażowanie politycze. Cały czas interesuje się naszą polityką. Obserwuję co dzieje się w Sejmie, jednocześnie działam społecznie. Ostatnio w ramach Forum Okrągłego Stołu zleciliśmy opracowanie sondażu badania opinii publicznej, w którym badaliśmy jakie jest zainteresowanie zbliżającymi się wyborami. Tak więc cały czas jestem obok polityki. 

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy