Książka Jana Króla obejmuje kilka epok – od lat 70. XX wieku, dojrzewania młodego człowieka, wyrastającego w rodzinie o patriotycznych tradycjach, w niewielkim mieście na południu Polski, przez studia i młodzieńczy udział w Stowarzyszeniu „Pax”, do zaangażowania na rzecz opozycji demokratycznej i „Solidarności”.
Autor ukazuje dramatyczne lata 80. od mało znanej strony uczestnika środowisk katolickich niegodzących się na realia dyktowane przez
komunistyczny reżim, ale nie dających się zepchnąć w podziemie. We wspomnieniach otrzymujemy obszerną relację o tworzeniu III Rzeczypospolitej, pisaną przez posła na Sejm w latach 1989-2001 i wicemarszałka Sejmu III kadencji, współtwórcę ważnych reform, ale też aktywnego w swoim okręgu wyborczym.
- Zadedykowałem tę książkę swoim dzieciom, wnukom i przyjaciołom. Moja książka to pewnego rodzaju dokument historyczny. W pisaniu tej książki na pewno pomogło mi notatki, które robiłem przez całe życie, także to życie w Mielcu. To jest opowieść o Polsce z punktu widzenia człowieka zaangażowanego politycznie - zaznacza Jan Król.
Jak zaznacza autor książki, mimo iż polityka nie jest już tematem głównym, to jednak życie obok polityki wciąż istnieje.
- Większość mojego życia to zaangażowanie politycze. Cały czas interesuje się naszą polityką. Obserwuję co dzieje się w Sejmie, jednocześnie działam społecznie. Ostatnio w ramach Forum Okrągłego Stołu zleciliśmy opracowanie sondażu badania opinii publicznej, w którym badaliśmy jakie jest zainteresowanie zbliżającymi się wyborami. Tak więc cały czas jestem obok polityki.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.