Reklama

[Znamy wyniki] Ilu wiernych chodzi do kościoła?

Opublikowano:
Autor:

[Znamy wyniki] Ilu wiernych chodzi do kościoła?  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Diecezji Tarnowskiej opublikował wyniki badań praktyk religijnych. W całej diecezji ponad 66,9 proc. wiernych uczęszcza na niedzielną Mszę Św. To jeden z większych wyników w całym kraju. Niestety najgorszy wynik zanotowano w mieleckich dekanatach.

Doroczne liczenie wiernych w 2016 roku odbyło się w niedzielę 16 października. Zebrane wszystkie dane zostały przekazane do kurii i tam poddane analizie. W 2016 roku ponad 66,9 proc. wiernych uczęszczało na niedzielą Mszę Św. Z tej grupy 25,3 proc wiernych przyjmuje Komunię Św.

Jeśli chodzi o ogólną frekwencję to specjaliści zanotowali spadek liczby wiernych o 3,4 proc w porównaniu do wyniku z 2015 roku. Nieznacznie polepszył się wynik osób przyjmujących Komunię Św. (Ten wynik jest lepszy o kilka dziesiątych procenta). W całej diecezji najwięcej osób chodzi do kościoła w dekanacie Ujanowice z wynikiem 87,7 proc. Najmniej wiernych chodzi do kościoła w dekanatach mieleckich. Nie są dobre także wyniki dot. przyjmowania Komunii Św. w naszym regionie. 

Wyniki:

dekanat Mielec Północ: frekwencja - 58,5 proc. Komunia Św. - 17,2 proc.

dekanat Mielec Południe: frekwencja - 51,5 proc. Komunia Św - 16,5 proc.

sąsiedni dekanat Radomyśl Wielki: frekwencja 74,5 proc Komunia Św. 23 proc. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE