Reklama

Reklama

Znamy wykonawcę zbiorników retencyjnych

Opublikowano: 4 września 2019 13:30
Autor:

Znamy wykonawcę zbiorników retencyjnych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Firma Inżynieria Rzeszów Spółka Akcyjna będzie wykonawcą budowy zbiorników retencyjnych, które w przeciągu piętnastu miesięcy pojawią się między ul. Solskiego a Kusocińskiego.

Uroczyste podpisanie umowy przez Prezydenta Miasta Mielca Jacka Wiśniewskiego oraz przedstawicieli Inżynierii Rzeszów Spółka Akcyjna, miało miejsce dzisiaj (4 września), w nowo wybudowanym budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu.


Do zadań Wykonawcy należeć będzie, w szczególności:
    1. Budowa kanalizacji deszczowej,
    2. Budowa zbiorników retencyjnych,
    3. Budowa pompowni ścieków,
    4. Budowa przyłącza energetycznego oraz układu sterowania pompownią,
    5. Przebudowa instalacji oświetlenia zewnętrznego.

- Na tę inwestycję mieszkańcy  Mielca czekali wiele lat. Problem podtopień w centrum miasta powracał wraz z każdym silniejszym deszczem. Teraz, za sprawą zbiorników retencyjnych, kłopoty się skończą. Cieszy fakt, że na ten cel otrzymaliśmy ogromne dofinansowanie, co wpłynie na usprawnienie pracy związanych z przedsięwzięciem – mówi Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski.

- Prace zaczniemy od robót rozbiórkowych, bo zbiorniki retencyjne zlokalizowane są pod istniejącą nawierzchnią asfaltową, na głębokości 4 – 5 metrów. Ze względu na taką głębokość, zabezpieczymy ściany wykopu przed ewentualnym osunięciem. W związku z możliwością pojawienia się wody gruntowej uruchomimy system odwadniania. Po pracach betonowych nastąpi montaż rurociągów. Prace rozpoczniemy niezwłocznie po przekazaniu placu budowy. W zależności od charakteru prac, szacujemy, że na miejscu będzie około 15 – 20 stałych pracowników – wyjaśnia Prezes Zarządu Inżynierii Rzeszów Grzegorz Król.


Warto przypomnieć, że łączny koszt projektu wynosi 29 192 865,52 zł z czego 20 173 506,45 złotych stanowi dofinansowanie jakie Gminie Miejska Mielec udało się otrzymać. Koszt I etapu projektu to 12 172 080,00 zł. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.