Reklama

Znaleziono szczątki Niemców

Opublikowano:
Autor:

Znaleziono szczątki Niemców - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W podmieleckiej miejscowości Sadkowa Góra rozpoczęły się poszukiwania szczątków kilkunastu niemieckich żołnierzy - najprawdopodobniej jeńców z II Wojny Światowej. Zgodę na ekshumację otrzymała Fundacja "Pamięć", a na miejscu pracuje firma Metodis z Sieradza.

Poszukiwania rozpoczęto bez jakiegokolwiek rozgłosu. Jak się dowiedzieliśmy, odbywają się one przy aprobacie podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego. - 7 kwietnia bieżącego roku wojewoda wydał decyzję zezwalającą zabiegającej o to Fundacji "Pamięć" na ekshumację szczątków 17 żołnierzy niemieckich - przekazuje w rozmowie z Korso UW w Rzeszowie. 

Na miejscu są przedstawiciele Volksbund Deutsche Kriegsgräberfürsorge e.V. (Niemiecki Związek Ludowy Opieki Nad Grobami Wojennymi). - Odnalezione szczątki zostaną pochowane na otwartym cmentarzu w Siemianowicach Śląskich, gdzie dokonuje się pochówków ekshumowanych żołnierzy - dowiedział się Tygodnik Regionalny Korso. 

Kontaktowaliśmy się również z Fundacją "Pamięć", która jednak - podobnie jak Urząd Gminy Borowa - więcej informacji udzieli nam dopiero po weekendzie. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE