Reklama

Zmiany na alei Kwiatkowskiego. Remont rusza już niedługo

Opublikowano:
Autor:

Zmiany na alei Kwiatkowskiego. Remont rusza już niedługo  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Już wkrótce rozpocznie się kolejny etap remontu alei Kwiatkowskiego i Niepodległości. Po modernizacji będzie zdecydowanie bezpieczniej.

Tym razem zaplanowana została przebudowa nawierzchni jezdni, chodników i ścieżek rowerowych oraz kanalizacji deszczowej wraz ze studniami ściekowymi. Projekt obejmuje również wykonanie nowego oznakowania, przebudowę zatok autobusowych wraz z peronami oraz przebudowę skrzyżowania, polegającą na wprowadzeniu azyli dla pieszych.

Oczywiście, nie obędzie się bez utrudnień, gdyż tymi dwiema ulicami ogromna liczba kierowców dojeżdża do strefy.

Aleja Niepodległości wzbogaci się również o nowe sygnalizatory świetlne. Obecne zostaną zamienione na nowoczesne i spełniające wszystkie wymogi bezpieczeństwa. Zmieni się także sposób ich umieszczenia przy ulicy.

Przedsięwzięcie otrzymało ponad 2 miliony zł dofinansowania w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej.

– Brakującą kwotę po połowie pokryje samorząd powiatowy wraz z samorządem miejskim, podobnie jak miało to miejsce w przypadku poprzednich prac prowadzonych w rejonie al. Kwiatkowskiego – mówi starosta Zbigniew Tymuła. Całkowita wartość zamówienia została oszacowana na 4 625 125,95 zł.

W 2017 roku, dzięki współpracy powiatu z magistratem, został już wykonany remont fragmentu al. Kwiatkowskiego oraz fragmentu ul. Wojska Polskiego, obejmujący również przebudowę ronda na mieleckiej strefie. Jeszcze wcześniej przebudowane zostało skrzyżowanie al. Kwiatkowskiego z ul. Przemysłową, gdzie pojawiło się rondo poprawiające płynność ruchu i bezpieczeństwo mieszkańców.

Aktualnie Powiatowy Zarząd Dróg poszukuje wykonawcy, który zrealizuje projekt. Składanie ofert potrwa do 29 marca, a sam remont ma zakończyć się do 30 września. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE