Reklama

Zmarł prawdziwy przyjaciel Mielca - Jan Wojciechowski

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: UM Mielec

Zmarł prawdziwy przyjaciel Mielca - Jan Wojciechowski - Zdjęcie główne

Zmarł prawdziwy przyjaciel Mielca | foto UM Mielec

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W swoim domu we Francji odszedł do wieczności Jan Wojciechowski - prawdziwy Przyjaciel Mielca. Społeczność kulturalna i sportowa Mielca wiele Mu zawdzięcza.

Jan Wojciechowski był synem polskich emigrantów, mieszkał w Bretanii - w Morlaix. W czasie transformacji pod koniec lat 80- tych ubiegłego wieku zaangażował się w niesienie pomocy rzeczowej dla naszego miasta. Jego  związki z Mielcem wiodą do "Rzeszowiaków" którzy gościli w Bretanii w 1984 i 1987 roku.

Niedługo po pierwszych kontaktach z Mielcem począwszy od 1992 roku, Jan Wojciechowski zapraszał do Bretanii młodych mieleckich piłkarzy na rozgrywany tam cyklicznie międzynarodowy turniej piłki nożnej. Tradycja ta trwa do dnia dzisiejszego i kontynuuje ją  mieleckie Stowarzyszenie Przyjaciół Francji.

"Rzeszowiacy" z powodzeniem koncertowali w Bretanii raz jeszcze w 2004 roku na zaproszenie utworzonego z inicjatywy Jana Wojciechowskiego Towarzystwa Przyjaciół Polski, którego był honorowym prezesem.

Za sprawą Jana  Wojciechowskiego w roku 2011 przybyła do Mielca delegacja merów związku gmin Morlaix, St,Martin des Champs i St. Thegonnec, aby w Pałacyku Oborskich uroczyście podpisać umowę o partnerskiej współpracy. Wraz z delegacją Jan Wojciechowski, po raz ostatni przybył wtedy do naszego miasta.

Społeczność kulturalna i sportowa Mielca wiele Mu zawdzięcza. W Mielcu pozostawił wielu przyjaciół i wdzięczną pamięć.

Zmarł w wieku 80 lat.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy