Reklama

Zmarł ksiądz Marian Marszałek, wieloletni proboszcz parafii w Radomyślu Wielkim

Opublikowano:
Autor:

Zmarł ksiądz Marian Marszałek, wieloletni proboszcz parafii w Radomyślu Wielkim  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 13 listopada w godzinach wieczornych w mieleckim szpitalu zmarł ks. Marian Marszałek, długoletni proboszcz parafii Przemienienia Pańskiego w Radomyślu Wielkim. Miał 72 lata.

Ksiądz Marszałek sprawował swoją posługę w Radomyślu Wielkim w latach 1994-2016. Wcześniej posługiwał jako wikary w Szczucinie, Mikluszowicach i Tarnowie - Mościcach oraz jako proboszcz w Zabrniu

W ciągu 22 lat proboszczowania w Radomyślu Wielkim przysłużył się zarówno dla rozwoju parafii - rozbudował cmentarz parafialny i zbudował nową kaplicę cmentarną - jak również dla miasta i gminy. Chętnie brał udział w inicjatywach lokalnych, jak opłatek samorządowy, obchody świąt narodowych, złote gody. Był też duszpasterzem nauczycieli i wychowawców dekanatu radomyskiego. 

W grudniu 2015 r. radomyskie władze samorządowe uhonorowały go Medalem za Zasługi dla Miasta i Gminy Radomyśl Wielki.

Ks. Marszałek odszedł z radomyskiej parafii w sierpniu 2016 r. Po przejściu na emeryturę osiadł w tarnowskim Domu Księży Emerytów.

Wprowadzenie ciała śp. ks. Mariana do kościoła parafialnego w Radomyślu Wielkim będzie miało miejsce w sobotę (17 listopada) o godz. 8.00. Cztery godziny później w samo południe rozpocznie się Msza święta pogrzebowa, po której ciało Zmarłego, wedle jego woli,  zostanie złożone na miejscowym cmentarzu parafialnym.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE