Reklama

Zmarł ks. Wojciech Chochół. Przez 37 lat był proboszczem parafii w Trześni

Opublikowano:
Autor:

Zmarł ks. Wojciech Chochół. Przez 37 lat był proboszczem parafii w Trześni - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 17 października w wieku 69 lat zmarł ks. Wojciech Chochół wieloletni proboszcz parafii w Trześni. Ks. Wojciech Chochół zorganizował parafię od podstaw. Doprowadził do wybudowania kościoła parafialnego i jego wyposażenia, domu parafialnego, obiektów gospodarczych i cmentarza.

Ks. Wojciech Chochół  urodził się w 1951 r. w Dobrej koło Limanowej. Egzamin dojrzałości złożył w 1969 roku w Limanowej. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno - teologicznych, otrzymał święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza w dniu 1 czerwca 1975 roku, w Tarnowie.


Jako wikariusz pracował w parafiach w Szczurowej (1975-1978), Gorlicach – Gliniku (1978–1981) i Dąbrowie Tarnowskiej (1981-1982). W 1982 r. został mianowany proboszczem parafii św. Wojciecha Biskupa Męczennika w Trześni koło Mielca, obejmującej swymi granicami mieleckie osiedle Mościska. 

Zorganizował parafię od podstaw. Doprowadził do wybudowania kościoła parafialnego i jego wyposażenia, domu parafialnego, obiektów gospodarczych i cmentarza. Uhonorowany RM.

W związku z powołaniem przez biskupa tarnowskiego dr. Andrzeja Jeża Kapituły Kolegiackiej św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty w Mielcu (25 XII 2017 r.) otrzymał godność Kanonika Honorowego tejże Kapituły.

W 2019 r. z powodu pogarszającego się stanu zdrowia zrezygnował z funkcji proboszcza i zamieszkał w Domu Księży Emerytów w Tarnowie.

Msza święta pogrzebowa będzie celebrowana w kościele parafialnym w Trześni w środę (21 października) o godz. 14.00. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE