Reklama

Zmarł ks. Adam Ptak z Rzochowa

Opublikowano:
Autor:

Zmarł ks. Adam Ptak z Rzochowa - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wczoraj zmarł ksiądz prałat Adam Ptak (75), rezydent parafii w Rzochowie. Ksiądz prałat posługiwał w Mielcu ponad 5 lat.

Msza święta  pogrzebowa będzie w poniedziałek 12.10.2020 r. o g. 14.00 w kościele parafialnym Podwyższenia Krzyża w Zbylitowskiej Górze k/Tarnowa, rodzinnej parafii Księdza Prałata, a po niej stacja przy grobie na cmentarzu parafialnym.

Ks. Adam Ptak urodził się 1 kwietnia 1945 roku w Zbylitowskiej Górze, jako syn Michała i Genowefy z d. Staszczyk. Egzamin dojrzałości złożył w Tarnowie w 1963 roku. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno - teologicznych przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza, w dniu 30 maja 1971 roku w Tarnowie.

Jako wikariusz pracował w parafiach: Biecz (od 19 czerwca 1971 roku) oraz Tarnów – Najświętszego Serca Pana Jezusa (od 24 czerwca 1974 roku).


Czytaj także: Mielczanin ks. Piotr Dydo-Rożniecki i siostry Dominikanki laureatami nagrody TOTUS TUUS 2020!


W dniu 20 sierpnia 1982 roku został mianowany proboszczem parafii pw. św. Wojciecha BM i Podwyższenia Krzyża św. w Rożnowie. Z dniem 1 września 1994 roku otrzymał nominację na urząd proboszcza parafii pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Szerzynach, który pełnił do 8 sierpnia 2015 roku. Po przejściu na emeryturę zamieszkał w parafii pw. św. Marka Ewangelisty w Mielcu – Rzochowie, w charakterze rezydenta. Ponadto pełnił funkcję dziekana dekanatu Czchów i dekanatu Ołpiny.

W dowód wyróżnienia za gorliwie pełnioną posługę kapłańską otrzymał w roku 1983 diecezjalne odznaczenie Expositorium Canonicale, a w roku 1991 diecezjalny przywilej Rochetto et Mantoletto. W roku 2006 został obdarzony godnością Kanonika Honorowego Kapituły Bocheńskiej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE