Reklama

Zmarł Edward Brzostowski

Opublikowano: pt, 1 maj 2020 10:26
Autor:

Zmarł Edward Brzostowski - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś rano, w wieku 85 lat, zmarł Edward Brzostowski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Leśnictwa i Gospodarki Żywnościowej Rolnictwa 1983-1989. Był dyrektorem Kombinatu Rolno-Przemysłowego Igloopol z zakładem wiodącym w Dębicy.

Posłem na Sejm IV kadencji, Burmistrzem Dębicy 2002-2006.W tym czasie powstał dębicki Ratusz.  Był inicjatorem powstania siedziby Muzeum Regionalnego, nowego obiektu Miejskiego ośrodka Pomocy Społecznej oraz galerii Miejskiego Ośrodka Kultury.

W czasach burmistrzowania Edwarda Brzostowskiego został odnowiony Plac Solidarności i stanął pomnik św. Jana Pawła II.  W kadencji 2010 – 20114 był radnym Sejmiku Samorządowego w Rzeszowie, a do 2013 był jego wiceprzewodniczącym. Kochał sport, utworzył Klub Sportowy Igloopol. W latach 1985-1986 był prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej. 


Edward Brzostowski był wielokrotnie odznaczano. Odebrał Order Sztandaru I Klasy; Krzyż Oficerski i Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski; Złoty, Srebrny i Brązowy Krzyż Zasługi;  Złotą Odznakę Ministra Kultury. Został zasłużonym dla miasta Dębicy i jako jedyny otrzymał Berło Dębickie. 

Póki co niewiadomo kiedy odbędą się uroczystości pogrzebowe człowieka legendy, ale zostanie pochowany w Straszęcinie. 
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 2 lata temu | ocena +0 / -0

    Wlad

    Śp.Sobie bral ale też innym dał Gdyby nie śp . pamięci Brzostowski Rzeszowszczyzny do dziś byłaby Mojżeszowszczyzna !