Reklama

Zguby czekają na mieszkańców powiatu mieleckiego!

Opublikowano:
Autor:

Zguby czekają na mieszkańców powiatu mieleckiego! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Telefony komórkowe, klucze, ubrania, a nawet… dron – to wszystko czeka na swoich właścicieli w Biurze Rzeczy Znalezionych działającym przy Starostwie Powiatowym w Mielcu.

Do Biura Rzeczy Znalezionych, jak wskazuje sama nazwa, trafiają rzeczy znalezione na terenie powiatu mieleckiego, mające wartość powyżej 100 złotych. Przynoszą je uczciwi znalazcy – zarówno mieszkańcy, jak i funkcjonariusze policji. Wśród najczęstszych zgub znajdują się w szczególności telefony komórkowe. Ale są też inne przedmioty, które leżakują obecnie w biurze, oczekując odbioru przez swoich właścicieli. To m.in. dron, kilka torebek, kluczyki do samochodów czy ubrania. 

O tym, jakie są procedury przyjmowania rzeczy znalezionych oraz ich odbierania z biura opowiadali dziś na antenie Radia Leliwa Tadeusz Należny i Mariola Jankowska. I tak, w przypadku, gdy urzędnicy są w stanie ustalić tożsamość właściciela, wystosowują wezwanie do odbioru rzeczy. - Zgodnie art. 187 kodeksu cywilnego pieniądze, papiery wartościowe, kosztowności oraz rzeczy mające wartość naukową lub artystyczną, które nie zostaną przez uprawnionego odebrane w ciągu roku od dnia wezwania go przez właściwy organ, a w razie niemożności wezwania - w ciągu dwóch lat od ich znalezienia, stają się własnością Skarbu Państwa – przekazali prowadzący Biuro Rzeczy Znalezionych w mieleckim starostwie. 

Biuro Rzeczy Znalezionych działa w Starostwie Powiatowym w Mielcu, przy ul. Wyspiańskiego 6, w pokoju nr 7 lub 8. Znalazcy i osoby poszukujące zgubionych przedmiotów mogą kontaktować się z biurem osobiście lub telefonicznie, pod numerem  (17) 78 00 401.

WAŻNE INFORMACJA DOTYCZĄCE DZIAŁALNOŚCI BIURA RZECZY NZLAEZIONYCH: 

Co należy do zadań Biura Rzeczy Znalezionych?
• odbieranie zawiadomienia o znalezieniu rzeczy zagubionej,
• przechowywanie rzeczy znalezionych,
• poszukiwanie osób uprawnionych do ich odbioru i wydawanie rzeczy znalezionych oraz udzielanie informacji w przedmiotowym zakresie.

Do Biura Rzeczy Znalezionych przyjmowane są rzeczy znalezione na terenie Powiatu Mieleckiego, za wyjątkiem:
1. rzeczy znalezionych w budynkach publicznych, w pomieszczeniach otwartych dla publiczności oraz rzeczy znalezionych w środkach transportu publicznego - wówczas znalazca obowiązany jest oddać rzecz znalezioną do zarządcy budynku lub pomieszczenia bądź zarządcy środka transportu publicznego,
2. sprzętu lub ekwipunku wojskowego, dokumentu wojskowego, a w szczególności legitymacji, książeczki lub zaświadczenia wojskowego, karty powołania albo mapy wojskowej, broni, amunicji, materiałów wybuchowych, aparatury radiowo - nadawczej, dowodów osobistych, paszportów i innych dokumentów podróży, które należy oddać do najbliższego posterunku Policji.

Osoby poszukujące rzeczy zgubionej i zgłaszające się muszą określić:
1. jaka rzecz (przedmiot) została zgubiona, opisać rzecz, charakterystyczny wygląd bądź znaki szczególne,
2. przedstawić dowody stwierdzające posiadanie zagubionej rzeczy np. dowód zakupu przedmiotu, numery seryjne, własne oznakowanie bądź opis widocznych skutków zużycia.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE