reklama

Święto patronki Mielca. Do miasta przyjechał arcybiskup, odsłonięto wyjątkową tablicę

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Święto patronki Mielca. Do miasta przyjechał arcybiskup, odsłonięto wyjątkową tablicę - Zdjęcie główne
Autor: Dariusz Dyło
Zobacz
galerię
24
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
WiadomościW Mielcu odbyły się wyjątkowe uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy, oficjalnej patronki miasta. Wydarzenie to połączono z jubileuszami małżeńskimi oraz rocznicami kapłaństwa księży rodaków. Centralnym punktem obchodów była uroczysta Suma odpustowa, której przewodniczył Arcybiskup Lubelski Stanisław Budzik.
reklama

Tuż przed Mszą świętą doszło do ważnego i symbolicznego momentu – odsłonięcia pamiątkowej tablicy poświęconej sędziom Sądu Powiatowego, którzy w okresie komunistycznego reżimu odważnie bronili budowy mieleckiej świątyni.

Niezwykle podniosły moment poświęcenia tablicy przez arcybiskupa Stanisława Budzika przypomniał zgromadzonym wiernym o trudnej historii parafii i niezłomności ludzi, którzy w czasach PRL-u ryzykowali karierę, by chronić powstający kościół.

Sobotnie uroczystości miały szczególny wymiar dla całego regionu, ponieważ Najświętsza Maryja Panna Nieustającej Pomocy jest oficjalną patronką Mielca. Tytuł ten został nadany specjalnym dekretem Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów we wrześniu 2011 roku i zatwierdzony przez papieża Benedykta XVI. Dzisiejsze wydarzenie zgromadziło tłumy mieszkańców, chcących wspólnie świętować zarówno jubileusze, jak i oddać hołd bohaterom z przeszłości.

reklama
reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama
logo