Tuż przed Mszą świętą doszło do ważnego i symbolicznego momentu – odsłonięcia pamiątkowej tablicy poświęconej sędziom Sądu Powiatowego, którzy w okresie komunistycznego reżimu odważnie bronili budowy mieleckiej świątyni.
Niezwykle podniosły moment poświęcenia tablicy przez arcybiskupa Stanisława Budzika przypomniał zgromadzonym wiernym o trudnej historii parafii i niezłomności ludzi, którzy w czasach PRL-u ryzykowali karierę, by chronić powstający kościół.
Sobotnie uroczystości miały szczególny wymiar dla całego regionu, ponieważ Najświętsza Maryja Panna Nieustającej Pomocy jest oficjalną patronką Mielca. Tytuł ten został nadany specjalnym dekretem Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów we wrześniu 2011 roku i zatwierdzony przez papieża Benedykta XVI. Dzisiejsze wydarzenie zgromadziło tłumy mieszkańców, chcących wspólnie świętować zarówno jubileusze, jak i oddać hołd bohaterom z przeszłości.
Komentarze (0)