Reklama

Zespół Szkół w Jaślanach zamknięty. Przechodzi w tryb zdalny

Opublikowano:
Autor:

Zespół Szkół w Jaślanach zamknięty. Przechodzi w tryb zdalny - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dyrektor Zespołu Szkół w Jaślanach w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną i zagrożeniem zdrowia uczniów i nauczycieli zarządził zawieszenie zajęć we wszystkich oddziałach przedszkola i szkoły podstawowej w okresie od 11 do 18 września.

Decyzja o zawieszeniu zajęć była poprzedzona pozytywną opinią Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mielcu oraz uzyskaniem zgody organu prowadzącego, czyli Urzędu Gminy w Tuszowie Narodowym.

Kwarantanna obejmuje wszystkie dzieci przedszkolne wraz z członkami ich rodzin oraz nauczyciele uczący w przedszkolu, a także około 29% uczniów szkoły podstawowej, którzy są rodzeństwem dzieci przedszkolnych.

CZYTAJ TAKŻE: >>>Niedziela. Powiat mielecki notuje jedną z największych liczb zakażeń na Podkarpaciu

- W okresie czasowego zawieszenia zajęć, zadania przedszkola i szkoły, będą prowadzone z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, o których mowa w przepisach rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z 20 marca. Kwarantanną objęte są wszystkie dzieci przedszkolne wraz ze wspólnie zamieszkującymi członkami ich rodzin oraz nauczyciele uczący w przedszkolu. Kwarantanna nie dotyczy pozostałych dzieci szkolnych oraz nauczycieli pracujących w szkole podstawowej - czytamy w komunikacie dyrekcji szkoły.

W opinii Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mielcu czytamy, że:


- Po zapoznaniu się z wnioskiem z 11 września dyrektora Zespołu Szkół w Jaślanach w sprawie wyrażenia opinii w przedmiocie zawieszenia zajęć we wszystkich oddziałach przedszkola i szkoły podstawowej w okresie od 11 do 18 września z uwagi na aktualną sytuację epidemiologiczna i zagrożenie zdrowia uczniów Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Mielcu opiniuje pozytywnie wskazane we wniosku zawieszenie zajęć.

O zamknięciu przedszkola w Jaślanach pisaliśmy >>>TUTAJ


W uzasadnieniu wniosku czytamy, że potwierdzono dwa przypadki zarażenia koronawirusem w Samorządowym Przedszkolu w Jaślanach. Z uwagi na usytuowanie przedszkola w jednym, wspólnym budynku ze szkołą podstawową, nie ma możliwości zapewnienia warunków BHP dla dzieci przedszkolnych oraz uczniów szkoły podstawowej na zajęciach stacjonarnych. 

CZYTAJ TAKŻE: Mija 81 lat od tragicznego spalenia mieleckiej synagogi. Zginęli tam mieleccy Żydzi [VIDEO]

- Ponadto jak wskazano w uzasadnieniu wniosku około 29% uczniów szkoły podstawowej przebywa obecnie na kwarantannie z uwagi na fakt, że są rodzeństwem dzieci przedszkolnych, wspólnie zamieszkujących.


Aktualna sytuacja epidemiologiczna wskazuje, że dalsze prowadzenie przedmiotowych zajęć w tradycyjnej formie może stanowić zagrożenia dla zdrowia uczniów oraz personelu placówki - czytamy w opinii Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mielcu. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE