Reklama

Żeby uczniowie pokochali sport! Nowe inwestycje w szkołach ponadgimnazjalnycvh

Opublikowano:
Autor:

Żeby uczniowie pokochali sport! Nowe inwestycje w szkołach ponadgimnazjalnycvh - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Uczniowie dwóch mieleckich szkół ponadgimnazjalnych mogą już korzystać z nowych i wyremontowanych obiektów sportowych. Zakończyły się powiatowe inwestycje sportowe przy Zespole Szkół Technicznych oraz I Liceum Ogólnokształcącym.

Obydwie inwestycje zostały oficjalnie oddane do użytku 14 grudnia.

Najpierw przedstawiciele starostwa wraz z przedstawicielami szkoły otworzyli przy Zespole Szkół Technicznych w Mielcu nowy kompleks sportowy. Powstało tam boisko wielofunkcyjne o sztucznej nawierzchni, trawiaste boiska do piłki siatkowej, 60-metrowa bieżnia i skocznia, a także – prowadzący do tych obiektów – podziemny łącznik. Zadania kosztowały ponad 1,6 miliona złotych. Poświęcenia nowej infrastruktury dokonał ks. proboszcz Bogusław Połeć.

- Rozbudowa bazy sportowej naszej szkoły była bardzo wyczekiwana przez dyrekcję, nauczycieli i uczniów. Mamy nadzieję, że te otwarte dziś obiekty przyczynią się do rozwoju zainteresowań młodzieży oraz uatrakcyjnią lekcje wychowania fizycznego – mówi Mariusz Wojciechowski, dyrektor szkoły.

Następnie w I Liceum Ogólnokształcącym w Mielcu zakończył się wart ponad 600 tys. złotych kompleksowy remont sali gimnastycznej oraz towarzyszących jej zapleczy. Wraz z wybudowanym dwa lata temu boiskiem, obiekt ten tworzy kompleks sportowy umożliwiający przeprowadzanie atrakcyjnych lekcji wychowania fizycznego zarówno w lecie, jak i zimie.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że udało się zrealizować tę inwestycję. Potrzebna była tej szkole. Teraz mamy prawie dokończony kompleks sportowy, marzymy jeszcze o siłowni zewnętrznej, którą chcemy wybudować - mówi Radosław Kluza, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego. - Cieszę się, że młodzież odnosząca sukcesy na arenie polskiej i międzynarodowej będzie miała wreszcie warunki do tego, by ćwiczyć tutaj, we własnej szkole. Szczególnie że poprawiła się nie tylko infrastruktura sportowa, ale i zaplecza sanitarne – dodał.

- Wraz z zarządem powiatu mieleckiego jesteśmy dumni z tego, że udało nam się oddać do użytku kolejne dwie duże inwestycje sportowe. Serdecznie dziękujemy wykonawcom za solidne i terminowe wykonanie zadań, a także Ministerstwu Sportu i Turystyki, które dofinansowało je kwotą ponad 600 tys. złotych – mówił starosta Zbigniew Tymuła.

W planach na przyszły rok mamy budowę boiska pod balonowym przykryciem przy II Liceum Ogólnokształcącym, a także inne zadania, które przedstawimy już wkrótce – dodał.

Obydwa spotkania uświetniły występy artystyczne uczniów.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE