Reklama

Zdjęcia Italii z 1957 roku - Wojciecha Plewińskiego - na wystawie w Jadernówce

Opublikowano: ndz, 19 maj 2019 19:04
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieleckie Muzeum Fotografii "Jadernówka" prezentuje niezwykły fotoreportaż z podróży do Italii Wojciecha Plewinskiego - wybitnego artysty fotografika. Wystawę otwarto w sobotę 18 maja podczas akcji "nocy muzeów".

Wojciech Plewiński urodził się w 1928 roku w Warszawie. Jest absolwentem Politechniki Krakowskiej. Fotografuje od 1953 roku. Był stałym współpracownikiem "Przekroju", "Tygodnika Powszechnego". Jest też autorem zdjęć teatralnych. Dotychczas udokumentował ponad 800 spektakli teatralnych. 

Muzeum "Jadernówka" od kilku lat realizuje projekt spotkań z mistrzami obiektywu, w ramach którego prezentowano twórczość m.in. Edwarda Hartwiga, Zofii Rydet, czy Władysława Sławnego. 

- Do Jadernówki zaprosiliśmy Wojciecha Plewińskiego, autora, obok którego nie sposób przejść obojętnie w kontekście powojennej historii polskiej fotografii. Wszechstronność, wyczucie, świadomość kadru, wyjątkowa umiejętność dostrzegania miejsc, sytuacji, i przede wszystkim ludzi, to bez wątpienia jego główne atutu - pisze Janusz Halisz, kustosz "Jadernówki". 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE