Reklama

Zbliża się sesja budżetowa Rady Miasta Mielca - już w czwartek 25 stycznia

Opublikowano:
Autor:

Zbliża się sesja budżetowa Rady Miasta Mielca - już w czwartek  25 stycznia - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rada Miejska w Mielcu pracuje nad budżetem miasta, który będzie obowiązywał w 2018 roku. Zapisy uchwały budżetowej poznamy w czwartek, 25 stycznia.

W 2017 roku miasto zaplanowało prawie 260 milionów 500 tysięcy przychodów, a wydatki znacznie większe, bo na wartość 323 milionów złotych. Wtedy zakładano deficyt, który ustalony był na kwotę 62 milionów złotych.

Tegoroczny budżet obciążony jest dwiema bardzo dużymi inwestycjami, czyli budową hali sportowej MOSIR, a także budową i modernizacją biblioteki miejskiej. Ze wstępnych komentarzy władz miasta wynika, że miasto będzie kontynuować strategię realizacji dużej ilości inwestycji, chociaż wiadomo, że przy budowie hali, jak i biblioteki nie da się wykonać wszystkich planów. Magistrat na pewno zabezpieczy także kilka milionów złotych na budowę wiaduktu tzw. "obwodnicy północnej", czyli trasy budowanej przez urząd marszałkowski w powiecie mieleckim.

Jak wiemy, projekt zawiera budowę nowego mostu na Wisłoce, a także łącznik z wiaduktem, który połączy nową trasę ze specjalną strefą ekonomiczną. 

Porządek obrad:

1. Otwarcie sesji.

2. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.

3. Sprawozdanie Prezydenta Miasta Mielca z działalności międzysesyjnej.

4. Podjęcie uchwały budżetowej Miasta Mielca na 2018 rok.

5. Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Miejskiej Mielec na lata 2018-2043.

6. Podjęcie uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia IX zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Mielcu.

7. Podjęcie uchwały w sprawie nadania nazwy istniejącej ulicy wewnętrznej w Mielcu, na działkach nr 1761/1 i 1762/1 (obręb 5 – Smoczka), ulica „Wesoła”.

8. Podjęcie uchwały w sprawie określenia kryteriów, przyznania im punktów oraz określenia dokumentów do ich potwierdzenia, w postępowaniu rekrutacyjnym do szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miejska Mielec.

9. Podjęcie uchwały w sprawie określenia kryteriów naboru do przedszkoli prowadzonych przez Gminę Miejską Mielec na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego, przyznania im punktów oraz dokumentów niezbędnych do potwierdzenia tych kryteriów.

10. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia czasu prowadzenia bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki w przedszkolach prowadzonych przez Gminę Miejską Mielec oraz określenia wysokości opłaty za korzystanie z wychowania przedszkolnego uczniów objętych wychowaniem przedszkolnym do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym kończą 6 lat.

11. Podjęcie uchwały w sprawie szczegółowych zasad ponoszenia odpłatności za pobytw ośrodku wsparcia – Domu Dziennego Pobytu dla osób starszych przy ulicy Sitki 3 w Mielcu.

12. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia szczegółowych zasad ponoszenia odpłatności za pobyt w ośrodku wsparcia – schronisku dla osób bezdomnych.

13. Zamknięcie obrad.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE