Reklama

Zawody SPADOCHRONOWE na mieleckim lotnisku oraz MEMORIAŁ Wiesława Starca . Przyjdź i podziwiaj

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: pixabay.pl

Zawody SPADOCHRONOWE na mieleckim lotnisku oraz MEMORIAŁ Wiesława Starca . Przyjdź i podziwiaj - Zdjęcie główne

Zawody SPADOCHRONOWE na mieleckim lotnisku oraz MEMORIAŁ Wiesława Starca . Przyjdź i podziwiaj | foto pixabay.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Już w najbliższą sobotę 11 września rozpoczynają się obchody 75-lecia stowarzyszenia Aeroklub Mielecki. Pierwszym wydarzeniem jest Memoriał Wiesława Starca - spadochronowe zawody na celność lądowania. Poświęcone pamięci nieżyjącego członka klubu, wybitnego zawodnika, instruktora spadochronowego, świetnego animatora sportu. Zawodnikom życzymy bezpiecznych i celnych skoków.

Memoriał Wiesława Starca

- Żył z głową w chmurach i czytał wszystko, co o lotnictwie znalazł -wspomina Halina Kardyś, siostra pilota.

Był absolwentem Technikum Mechanicznego w Mielcu. Zaraz po maturze został zatrudniony w WSK Mielec, dzisiejszym Zakładzie Lotniczym „PZL-Mielec” i pracował tam do 2006 roku. Później był pracownikiem JET AIR Warszawa. Od lat szkolnych należał do Aeroklubu Mieleckiego, specjalizując się najpierw w spadochroniarstwie, a następnie w wieloboju spadochronowym i w tej dyscyplinie znajdował się w ścisłej czołówce krajowej. Był mistrzem w swoim fachu, wielokrotnie zobywał I i II miejsca w Wieloboju Spadochronowym.

W latach 70. i 80. był członkiem kadry narodowej i  reprezentantem Polski w Międzynarodowych Mistrzostwach Państw Socjalistycznych w NRD, Bułgarii, CSRS, ZSRR i Korei Północnej. Przez 21 lat był instruktorem spadochronowym w Aeroklubie Mieleckim. W swojej karierze zawodowej pracował min., jako skoczek, instruktor spadochronowy, pilot liniowy, pilot instruktor w Ośrodku Szkolenia Lotniczego Royal-Star Aero oraz jako pilot w Polskich Zakładach Lotniczych w Mielcu.

- Prywatnie był wspaniałym bratem, kochającym mężem i ojcem, ale i wymagającym nauczycielem. Był człowiekiem pełnym miłości do latania i ludzi, zawsze gotów pomóc, doradzić i wytłumaczyć. Mądry, dobry i szlachetny, był dla nas nauczycielem i przyjacielem. -  dodaje siostra spadochroniarza.

Ponadto był instruktorem narciarskim w PTTK Mielec i Nauczycielskim Klubie Narciarskim „Śmig” Mielec. Otrzymał także licencję pilota doświadczalnego, lecz nie zdążył jej już odebrać.

Zawody spadochornowe na celność

Podstawowym celem wydarzenia jest upamiętnienie Wieśka. - Przede wszystkim aby się spotkać, porozmawiać, polatać, podyskutować. W wielu rozmowach z Wiesławem wiem – że brakowało mu imprez o takim charakterze. Takiego Mistrza nie można zapomnieć. Dlatego pragniemy Go upamiętnić. - podsumowuję siostra Wiesława, Halina Kardyś. 

O godzinie 9.00 na mieleckim lotnisku rozpoczną się konkurencję. Następnie na 13.00 planowane jest oficjalne rozpoczęcie. Koniec uroczystości przewidywany jest na godzinę 16.00.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy