Reklama

Zatrzymani za papierosy, tytoń i alkohol bez akcyzy!

Opublikowano:
Autor:

Zatrzymani za papierosy, tytoń i alkohol bez akcyzy!  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Policjanci z wydziału kryminalnego dębickiej komendy ujawnili i zabezpieczyli papierosy, tytoń i alkohol bez polskich znaków skarbowych akcyzy. W ten nielegalny proceder zamieszani byli dwaj mieszkańcy powiatu kolbuszowskiego. Mężczyźni usłyszeli zarzuty. Grozi im wysoka grzywna, przepadek zabezpieczonego towaru oraz kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

W piątek, policjanci z wydziału kryminalnego z komendy w Dębicy, na wschodnim zjeździe z autostrady, zatrzymali do kontroli drogowej hyundaia. Samochodem podróżowało dwóch mężczyzn. W trakcie kontroli okazało się, że przewożą oni wyroby tytoniowe oraz alkohol bez polskich znaków akcyzowych. Łącznie zabezpieczyli 100 kg nielegalnego tytoniu.

Podczas przeszukania w miejscu zamieszkania obu mężczyzn policjanci znaleźli i zabezpieczyli blisko 300 litrów alkoholu, ponad 1000 paczek papierosów różnych marek, 26 kg tytoniu oraz urządzenie do nabijania papierosów. Zabezpieczone wyroby tytoniowe oraz alkoholowe nie posiadały polskich znaków akcyzowych. Zatrzymani mężczyźni to mieszkańcy powiatu kolbuszowskiego w wieku 61 i 35 lat.

Kwota uszczuplenia w podatku akcyzowym została oszacowana na blisko 100 tysięcy złotych. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty. Teraz za swój czyn odpowiedzą przed sądem. Za popełnione przestępstwo grozi im wysoka grzywna, przepadek zabezpieczonego towaru oraz kara pozbawienia wolności do lat 3.

Postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Dębicy.   

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE