reklama
reklama

Zatrucie tlenkiem węgla na terenie powiatu mieleckiego. Małżeństwo trafiło do szpitala

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum KORSO

Zatrucie tlenkiem węgla na terenie powiatu mieleckiego. Małżeństwo trafiło do szpitala - Zdjęcie główne

Małżeństwo z powiatu mieleckiego z objawami zatrucia tlenkiem węgla trafiło do szpitala. | foto Archiwum KORSO

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościStarsze małżeństwo z gminy Borowa straciło przytomność. Z domu wyniósł ich syn. Para z powiatu mieleckiego, u której wystąpiły objawy zatrucia tlenkiem węgla, została przewieziona do szpitala.
reklama

W niedzielę 10 grudnia po godzinie 15, policjanci z Mielca interweniowali w domu w miejscowości Górki (gmina Borowa) z podejrzeniem zatrucia tlenkiem węgla.

Zgłaszający poinformował, że przyjechał odwiedzić swoich rodziców i zastał ich nieprzytomnych na podłodze mieszkania. Mężczyzna natychmiast wyniósł 79-letniego ojca i 75-letnią matkę z domu, a następnie wezwał służby ratownicze. Strażacy, pracujący na miejscu, zidentyfikowali podwyższony poziom tlenku węgla. Prawdopodobną przyczyną tego zatrucia było niedrożne komin.

Małżonkowie zostali przetransportowani do szpitala, gdzie pozostają pod obserwacją. Policja prowadzi dochodzenie, aby wyjaśnić szczegóły zdarzenia.

reklama

Funkcjonariusze przestrzegają przed niebezpieczeństwem tlenku węgla, który może być wywołany silnym wiatrem, brakiem wentylacji w pomieszczeniach, a także niesprawnymi piecami opałowymi czy gazowymi. Te czynniki często prowadzą do groźnych zatruć tlenkiem węgla. Czad jest gazem, którego nie można wyczuć zmysłami (jest bezzapachowy, bezbarwny i bezsmakowy) i blokuje dostęp tlenu do organizmu. Aby zapobiec tego typu zagrożeniom, zaleca się instalację czujki tlenku węgla, która sygnalizuje obecność czadu i generuje alarm w przypadku wykrycia nadmiernego stężenia tego gazu w powietrzu. Taka czujka zwiększa poziom bezpieczeństwa w pomieszczeniach, redukuje ryzyko zatrucia i umożliwia szybką reakcję w sytuacjach zagrażających życiu.

Warto pamiętać, że tragedie związane z tlenkiem węgla mogą łatwo się zdarzyć w niewietrzonych pomieszczeniach. Zaklejanie kratek wentylacyjnych oraz zaniedbywanie regularnych kontroli przewodów wentylacyjnych i kominowych zwiększa ryzyko zatrucia. Problem z tlenkiem węgla nasila się zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym, gdy korzystamy z kominków i pieców. Dlatego ważne jest, aby być świadomym zagrożeń, związanych z tlenkiem węgla i odpowiednio zabezpieczyć nasze domy i mieszkania, co pozwoli ochronić życie nasze i naszych bliskich - mówi podkom. Bernadetta Krawczyk z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu.

reklama

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama