Reklama

Zamieszanie wokół powiatowej kasy! Starosta: nie ma wolnych pieniędzy za 2018 rok! [VIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Zamieszanie wokół powiatowej kasy! Starosta: nie ma wolnych pieniędzy za 2018 rok! [VIDEO] - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Starosta Stanisław Lonaczak stanowczo zaprotestował przeciwko jego zdaniem nieprawdziwym informacjom, które pojawiają się ze strony radnych powiatowych PiS o rzekomo dużej nadwyżce wolnych środków finansowych za 2018 rok w budżecie powiatu mieleckiego.

Zgodnie z informacjami jakie przekazało nam starostwo powiatowe, w budżecie powiatu za 2018 rok pozostało około 19 mln złotych. Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami pieniądze te zostaną przeznaczone na pokrycie zaplanowanego deficytu w budżecie powiatu. Na ten cel przeznaczono 17 mln złotych. Reszta pieniędzy ma być przeznaczona na spłatę kredytów zaciągniętych przez starostwo. Na taki cel została przygotowana kwota ponad 2 mln złotych. 

- Chcemy przekazać informację, że wolne środki finansowe za 2018 rok wyniosły ponad 19 mln złotych i nie mogą one zostać przeznaczone na inne cele niż określone w uchwale budżetowej. Chce również zaznaczyć, że przed nami również nieprzewidziane znaczące wydatki, które muszą być zabezpieczone finansowo. Przykładowo będzie to dopłata do budżetu szpitala za 2018 rok i musimy też pamiętać i zabezpieczyć środki na ewentualne podwyżki dla nauczycieli - zaznaczył starosta Stanisław Lonczak. 

- Chce podkreślić, że budżet na 2019 rok skonstruowany, przez Zarząd powiatu poprzedniej kadencji nie pozwala w tej chwili na rozdawanie pieniędzy, których nie ma. Jak wszyscy doskonale wiemy została znowelizowana karta nauczyciela i od 1 września będą zmiany w wynagrodzeniach. Prawdopodobnie będzie to prawie miliard złotych w skali całego kraju. Do tej pory nikt nie mówi o źródle finansowaniu tych podwyżek. W skali powiatu będziemy potrzebować prawie 2 mln złotych dodatkowych pieniędzy, które będą potrzebne na wypłacenie podwyżek - podkreśla wicestarosta Andrzej Bryła.

Ze względu na sytuację podwójnego rocznika, który rozpocznie naukę w szkołach powiatowych będzie trzeba zatrudnić dodatkowo 30 nauczycieli. Powiat będzie musiał wygospodarować na to kolejne pieniądze. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy