Reklama

Reklama

Zakończyła się Półkolonia w GOK w Grochowem [FOTO]

Opublikowano: 25 sierpnia 2020 18:32
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Każdego roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Grochowem organizowana jest półkolonia letnia dla dzieci z terenu gminy Tuszów Narodowy. W obecnej sytuacji epidemicznej została ona przygotowana zgodnie z wytycznymi określonymi przez GIS, MZ i MEN dla organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży.

Podczas dwóch turnusów (3. -14.08) półkolonii w GOK w Grochowem uczestniczyło 35 dzieci. W pierwszym dniu każdego turnusu dzieci zostały poinstruowane o bezpieczeństwie podczas wakacji, zapoznane z procedurami obowiązującymi podczas pandemii koronawirusa i zasadami obowiązującymi na półkolonii. Kolejne dni to dobra zabawa, wyjazdy i wycieczki.

Dużo radości w upalne dni sprawiły dzieciom pobyty na basenie w Połańcu, gdzie mogły korzystać z atrakcji wodnych pływalni na zewnątrz, a także basenu krytego. Bardzo miło spędziły czas, odwiedzając Gminną Bibliotekę w Tuszowie Narodowym, gdzie pani dyrektor przygotowała dla dzieciaków ciekawe  zajęcia. Na zaproszenie wójta dzieci odwiedziły Urząd Gminy w Tuszowie Narodowym,  gdzie frajdą okazał się pobyt w gabinecie wójta Andrzeja Głaza i jego fotel, na którym każde z dzieci chciało zasiąść.

Atrakcją również okazał się pobyt w kompleksie turystycznym Brzezówka, gdzie  dzieci z przewodnikiem zwiedziły park dinozaurów, a następnie spędziły czas, bawiąc się i  korzystając z dmuchańców, gokartów i parku linowego. Niezwykłych wrażeń dostarczyło także dzieciom odwiedzenie Rancza Alpaków w Woli Baranowskiej, gdzie spacerując między zwierzętami, mogły je karmić i głaskać.

Podczas półkolonii miały też okazję sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności podczas zorganizowanych quizów i turniejów. Nie zabrakło też czasu na czytanie bajek, układanie klocków, rysowanie, naukę piosenek, tańce, grę w piłkarzyki i ping-ponga. Oczywiście nie mogło zabraknąć w programie półkolonii wyjazdów do kina. Na zakończenie wypoczynku wszyscy uczestnicy otrzymali drobne słodkie upominki.

Opiekę wychowawczą na półkolonii sprawowały Ewa Indyk, Monika Białek i Mariola Pelic.

Organizatorem półkolonii był Gminny Ośrodek Kultury w Grochowem, a dofinansowana została ze środków Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.