Reklama

Zakończył się budowa kanalizacji w Książnicach. W planach kolejne

Opublikowano:
Autor:

Zakończył się budowa kanalizacji w Książnicach. W planach kolejne  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Początkiem listopada zakończono prace na budowie kanalizacji sanitarnej dla miejscowości Książnice. To inwestycja o łącznej wartości 3 775 362,00 zł brutto.

W ramach inwestycji wykonywana została sieć kanalizacji grawitacyjno –tłocznej o długości ponad 8,5 km. Powstało 6 przepompowni sieciowych.

Zakończyliśmy budowę  kanalizacji w Książnicach, który umożliwia podłączenie się do sieci ok 110 obiektom mieszkalnym. Prace były prowadzone od czerwca 2019 roku. Jestem bardzo zadowolony, że tak szybko i sprawnie udało się zakończyć tą inwestycję - powiedział Józef Piątek, wójt Gminy Mielec.

Jak mówił wójt, budowa kanalizacji to inwestycja niezwykle kosztowana, która ma szansę się zwrócić tylko na gęsto zabudowanym terenie. Mieszkańcy z dużym entuzjazmem podchodzą do kolejnych planów rozbudowy sieci, niestety później nie przyłączają się do niej.

- Książnice bardzo długo czekały na tą inwestycje i liczymy że sołectwo będzie wzorem dla innych i sto procent gospodarstw podłączy się do sieci. Oczywiście nie zapominamy także o pozostałej części miejscowości Książnice-Wólka Książnicka. W naszej gminie znajduje się wiele terenów wiejskich, które są stosunkowo rozległe i jest tam rzadka zabudowa. Z punktu widzenia ekonomicznego budowa tam sieci kanalizacyjnej nie jest opłacalna. Ale to jednak wygoda dla mieszkańców, no i w grę wchodzi także troska o ekologię. Dlatego też w najbliższym czasie planujemy przygotować stosowną dokumentację dla tej części miejscowości i w przyszłości także tam wybudować sieć kanalizacyjną - powiedział wójt Piątek”.

 To nie koniec prac związanych z budową kanalizacji w Gminie Mielec. Rusza budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Wola Chorzelowska. To inwestycja o wartości 4 098 483,00 zł brutto. W ramach prac budowlanych zostanie wykonana sieć kanalizacji o długości ponad 12 km. Powstanie 170 przydomowych przepompowni ścieków. Pierwsze działania w terenie już zostały rozpoczęte. Planowany termin zakończenia robót to 30 czerwca 2022 r.

Trwają prace projektowe w ramach III, końcowego etapu budowy kanalizacji dla miejscowości Podleszany oraz projektowanie kanalizacji dla miejscowości Boża Wola i Goleszów

Jak mówi Tomasz Ortyl Zastępca Wójta Gminy Mielec, ścieki stanowią zagrożenie zarówno dla człowieka jak i dla środowiska przyrodniczego.

- Budowa sprawnie działającego systemu odprowadzania i oczyszczania ścieków jest więc istotna dla ochrony środowiska i zdrowia ludzi. Wpływa na wzrost atrakcyjności gospodarczej, rekreacyjnej, inwestycyjnej obszarów Gminy Mielec. Umożliwia trwałą poprawę jakości życia obecnych i przyszłych pokoleń. Dlatego też w dalszym ciągu priorytetem jest rozbudowa sieci kanalizacyjnej na terenie Gminy Mielec. Czynimy starania aby na ten cel pozyskać środki zewnętrzne. Stąd też w tym roku złożyliśmy 2 wnioski na łączną kwotę ponad 13 mln zł do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, licząc na duże wsparcie w ramach tarczy dla samorządów. Pozwoliłoby to na szybszą realizację kolejnych inwestycji kanalizacyjnych”.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE