Reklama

Zabawy na mieleckim rynku

Opublikowano:
Autor:

Zabawy na mieleckim rynku - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Można napisać, że już zgodnie z tradycją na mieleckim Rynku zagoszczą imprezy "pod chmurką". Mielecki magistrat wraz z Domem Kultury SCK, Klubem Młodych Liderów, Miejską Biblioteką Publiczną i Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji przygotował cykl wydarzeń, które odbywać się będą na mieleckiej starówce. W związku z tym, w weekendy będą utrudnienia w ruchu ulicznym w okolicach rynku.

Takie imprezy jak np. mini koncerty, warsztaty plastyczne czy zawody lekkoatletyczne dla dzieci w ramach ożywiania mieleckiej starówki odbywały się już w ubiegłym roku i spotkały się z bardzo pozytywnym oddźwiękiem wśród mieszkańców. Znalazło to potwierdzenie podczas spotkań Prezydenta Mielca Jacka Wiśniewskiego z mieszkańcami osiedli Kilińskiego i Kościuszki, które odbyły się w maju.

Harmonogram wakacyjnych wydarzeń na mieleckim rynku w bieżącym roku obejmuje osiem imprez plenerowych. Pierwszą, w najbliższą niedzielę 30 czerwca, będzie koncert Mieleckiej Kapeli Podwórkowej, który rozpocznie się o godzinie 17. 00.

Udziałowi w planowanych imprezach służyć będzie podczas weekendów wyłączenie z ruchu Rynku Starego Miasta. Z takimi ograniczeniami kierowcy będą się musieli liczyć w okresie od 29 czerwca do 25 sierpnia 2019 r., w godzinach od 16:00 w soboty do godz. 22:00 w niedzielę.

Miejska Komunikacja Samochodowa w Mielcu informuje, że na czas zamknięcia Rynku autobusy będą kursowały objazdem ulicami Sienkiewicza i Staszica. Przystanki Rynek 01 i Rynek 02 będą nieczynne.

Odjazdy autobusów będą się odbywały z przystanków przy ul. Staszica (w obie strony) i ul. Obrońców Pokoju (tylko w stronę ul. Staszica). Linia nr 5 będzie kursowała dotychczasową trasą, z pominięciem wjazdu na Rynek. Szczegółowy rozkład jazdy zostanie umieszczony na przystankach.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE