Reklama

Za nami XIII edycja Zimowej Szkoły Pierwszej Pomocy w ZST

Opublikowano: pt, 7 lut 2020 13:18
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Co prawda przebrzmiało już echo tegorocznych ferii zimowych, mimo to warto wspomnieć o ciekawej inicjatywie zrealizowanej w tym czasie w ZST. W drugim tygodniu ferii zimowych w Zespole Szkół Technicznych zorganizowano dla młodzieży zajęcia udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Zajęcia odbywały się w grupach ćwiczeniowych liczących do 10 osób. Szkolenie przeprowadzono w oparciu o „Metodę 4-kroków” wg Europejskiej Rady Resuscytacji. 
Program szkolenia przedstawiał się następująco:
    • Przyczyny i objawy zatrzymania krążenia
    • Algorytm postępowania w przypadku zatrzymania krążenia
    • Resuscytacja w sytuacjach szczególnych
    • Postępowanie z osobą nieprzytomną, oddychającą (zastosowanie pozycji bezpiecznej)
    • Postępowanie przy nietypowych ułożeniach poszkodowanego nieprzytomnego.

W szkoleniu wzięło udział łącznie 99 uczniów ZST.

Ferie w ZST - Zimowa Szkoła Pierwszej Pomocy to coroczna inicjatywa realizowana w Zespole Szkół Technicznych od 13 lat. Zajęcia mają przede wszystkim charakter ćwiczeń praktycznych, gdyż jedynie ta metoda warunkuje nabycie realnych umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Pomysłodawcą i organizatorem przedsięwzięcia jest nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa w ZST - Andrzej Wyzga.

Na uwagę zasługuje również fakt, że szkolenie odbyło się w okresie ferii zimowych, co dowodzi, że młodzież dostrzega potrzebę nauki pierwszej pomocy - nawet w czasie wolnym od zajęć szkolnych - jako umiejętności mogącej mieć realne zastosowanie w życiu codziennym. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.