Reklama

Za dwa lata nowe mieszkania w Mielcu. Władze Mielca i przedstawiciele Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju podpisali dziś ważne dokumenty

Opublikowano:
Autor:

Za dwa lata nowe mieszkania w Mielcu. Władze Mielca i przedstawiciele Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju podpisali dziś ważne dokumenty - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad 220 mieszkań już wkrótce powstanie w ramach rządowego programu "Mieszkanie Plus", który realizuje samorząd miejski w Mielcu wspólnie z Ministerstwem Inwestycji i Rozwoju. W poniedziałek, 24 września, przedstawiciele miasta i ministerstwa uzgodnili zasady współpracy.

Nowe osiedle mieszkaniowe ma powstać u zbiegu ulic Powstańców Warszawy i Witosa. W poniedziałek, 24 września, w Urzędzie Miejskim w Mielcu pełniący funkcję prezydenta Mielca Fryderyk Kapinos i sekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju Artur Soboń podpisali protokół uzgodnień inwestycji w ramach realizowanego w Mielcu programu Mieszkanie Plus. 

- To będzie jedna z najważniejszych inwestycji mieszkaniowych realizowanych w mieście. Od kilku miesięcy prowadziliśmy rozmowy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego i Nieruchomości, żeby wybudować za możliwie najlepszą cenę  nowe mieszkania w ramach programu Mieszkanie Plus. Wiem, że na takie mieszkania w naszym mieście jest ogromne zapotrzebowanie. Dla potrzeb realizacji programu znaleźliśmy taki teren. Przygotowaliśmy dokładnie 4,5 ha,  gdzie powstaną nowe bloki. W pierwszym etapie chcemy wybudować ponad 220 mieszkań. Będą one różne, od małych do 3- i 4-pokojowych - komentuje Fryderyk Kapinos, pełniący funkcję prezydenta Mielca.

Negocjacje z ministerstwem i Bankiem Gospodarstwa Krajowego i Nieruchomości będą trwać nadal. Prawdopodobnie pierwsze prace budowlane rozpoczną się za rok. Odbiór pierwszych mieszkań zgodnie z założeniem będzie po 2020 roku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE