Reklama

Z regionu: Prowadził po pijaku, więc udał, że ukradli mu samochód

Opublikowano:
Autor:

Z regionu: Prowadził po pijaku, więc udał, że ukradli mu samochód - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Co robi pijany kierowca, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej? 30-letni tarnowianin postawił na fortel i zgłosił fikcyjną kradzież.

W minioną niedzielę policjanci tarnowskiej drogówki prowadzili kontrolę prędkości w mieście. Przed godziną 22 na ulicy Krakowskiej w rejonie Galerii Tarnovia zmierzyli prędkość osobówki, która jechała od strony centrum miasta. Kierowca dwukrotnie przekroczył dopuszczalna prędkość na tym odcinku. Policjanci próbowali zatrzymać pirata, ten jednak nie zamierzał poddać się kontroli. Uciekł w kierunku Mościc. Policjanci podjęli próbę pościgu, jednak kierowca zniknął im z pola widzenia. Mundurowi sprawdzili drogi boczne i odnaleźli zaparkowanego czerwonego Seata Leona, którego chwilę wcześniej chcieli zatrzymać. Samochód oczywiście stał bez kierowcy.

Kilkadziesiąt minut później do komisariatu Policji w Mościcach wpłynęła informacja o jego kradzieży. Właściciel 30-letni mieszkaniec Tarnowa poinformował, że jego seat został właśnie skradziony.

Okazało się, że kradzieży nie było, a właściciel po kilku drinkach postanowił pojechać po żonę do pracy. Bardzo się spieszył i na widok patrolu zareagował instynktownie, uciekając z miejsca kontroli. Powód jego zachowania okazał się banalnie prosty. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło, że właściciel i jednocześnie kierowca czerwonego seta w wydychanym powietrzu miał ponad 1,2 promila alkoholu.

Mężczyzna podczas przesłuchania przyznał się do kierowania samochodem po kilku drinkach oraz ucieczki z miejsca kontroli. Kradzież samochodu zgłosił, gdyż chciał uniknąć odpowiedzialności za jazdę po alkoholu. Dobrowolnie poddał się karze. Teraz czeka na wyrok tarnowskiego sądu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE