Reklama

Z REGIONU. Prokurator prowadzący sprawę ustalił, który z mężczyzn kierował samochodem

Opublikowano:
Autor:

Z REGIONU. Prokurator prowadzący sprawę ustalił, który z mężczyzn kierował samochodem - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zakaz prowadzenia pojazdów, kara grzywny i do dwóch lat pozbawienia wolności. Grozi to pijanemu kierowcy, który w październiku ubiegłego roku dachował samochodem.

Przypomnijmy, że 25 października około godz. 13.30 w Nowej Wsi doszło do zdarzenia drogowego z udziałem opla vectry. Policjanci zastali na miejscu trzech mężczyzn, którzy zostali poddani badaniu na stan trzeźwości. Wszyscy byli pijani. Sprawa trafiła do Prokuratury Rejonowej w Kolbuszowej.

Kto kierował

Pochodzący z powiatu kolbuszowskiego uczestnicy zdarzenia mieli od 21 do 29 lat. Każdy z nich miał ponad promil alkoholu we krwi. Żaden z trzech podejrzanych nie przyznał się jednak, który z nich kierował pojazdem. Jak informowała wówczas podkom. Jolanta Skubisz-Tęcza, oficer prasowy KPP w Kolbuszowej, w sprawie prowadzone były czynności, które miały dać odpowiedź na to pytanie.

Akt oskarżenia

Jak informuje Joanna Kwiatkowska-Brandys, szefowa kolbuszowskiej prokuratury, 31 stycznia został wysłany akt oskarżenia w tej sprawie do Sądu Rejonowego w Kolbuszowej.

Prokurator prowadzący sprawę ustalił, który z mężczyzn kierował samochodem. Oskarżony nie przyznaje się jednak do postawionych mu zarzutów.

Jak zaznacza Kwiatkowska-Brandys, dowody, jakie zdobyła prokuratura, są jednak wystarczające, aby skierować wobec niego akt oskarżenia do sądu. 

Minimum 5 tysięcy

Mężczyźnie, który tego dnia kierował samochodem pod wpływem alkoholu i wypadł z drogi, lądując w rowie, grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat. Kierowca opla otrzyma również zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na minimum trzy lata. Dodatkowo będzie musiał wpłacić tzw. świadczenie pieniężne, w wysokości minimum 5 tys. zł na fundusz pomocy pokrzywdzonym i pomocy postpenitencjarnej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE