Reklama

Z REGIONU. Policjant w czasie wolnym od słuzby zatrzymał sprawcę usiłowania rozboju

Opublikowano:
Autor:

Z REGIONU. Policjant w czasie wolnym od słuzby zatrzymał sprawcę usiłowania rozboju - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Funkcjonariusz wydziału kryminalnego, będąc w czasie wolnym od służby, zatrzymał sprawcę usiłowania rozboju w jednym ze sklepów w Raniżowie. W czasie kiedy kolbuszowski policjant robił zakupy, do sklepu wszedł zamaskowany mężczyzna z nożem w ręce. Dzięki reakcji funkcjonariusza napastnik szybko został zatrzymany. Decyzją sądu 18-latek najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek wieczorem. Zamaskowany mężczyzna wtargnął do jednego ze sklepów spożywczych w Raniżowie i grożąc nożem pracownicom, zażądał wydania pieniędzy. Świadkiem zdarzenia był funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej, który będąc poza służbą, robił zakupy. Gdy kasjerki nie wydały napastnikowi pieniędzy, ten wybiegł ze sklepu. Policjant natychmiast pobiegł za zamaskowanym mężczyzną. Podczas pościgu, uciekający wielokrotnie groził policjantowi, że użyje wobec niego noża. Napastnik został obezwładniony i zatrzymany przez funkcjonariusza i pomagającego mu mieszkańca Raniżowa.

Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. To 18-letni mieszkaniec Raniżowa. Funkcjonariusze zabezpieczyli nóż, którym groził ekspedientkom. Po zgromadzeniu niezbędnych materiałów w tej sprawie, prokurator przedstawił mu zarzuty usiłowania rozboju i zmuszania funkcjonariusza z użyciem groźby do odstąpienia od wykonywanych czynności.

Decyzją sądu młody mężczyzna najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie. W sprawie trwają dalsze czynności. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE