Reklama

Z REGIONU: Młody wandal zdewastował cmentarz! Niszczył groby, wyrywał krzyże

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zakłócanie spoczynku zmarłym, okradanie czy dewastacja miejsc ich spoczynku to wyjątkowa niegodziwość. Nie bez kozery osoby dopuszczające się podobnych zachowań spotykają się z potępieniem i mianem hien cmentarnych. Policjanci z komisariatu Tarnów-Zachód zatrzymali mężczyznę, który zniszczył nagrobki na cmentarzu komunalnym w tarnowskich Mościcach. 21-latek spod Tarnowa usłyszał już zarzuty.

W minioną środę odwiedzający nekropolię mieszkańcy tarnowskiej dzielnicy Mościce zastali przerażający widok. W nocy groby ich zmarłych bliskich zostały zniszczone lub mocno naruszone.

Wandal, który wszedł na teren cmentarza bramą główną i kierował się centralną aleją do bocznego wyjścia przy parkingu, siał i pozostawił po sobie wyłącznie spustoszenie. Zostały po nim powyrywane krzyże i tablice, porozrzucane wiązanki i szkło ze stłuczonych zniczy. W wyniku biegania, kopania i wyrywania, poważnie uszkodzonych zostało kilka nagrobków, kilkadziesiąt innych ucierpiało.

Dewastator nie oszczędził mijanych po drodze kontenerów na odpady. One także zostały skopane i powywracane.

Bulwersującą sprawą zajęli się kryminalni z komisariatu w Mościcach, którzy szybko ustalili tożsamość sprawcy, nie pozwalając długo pozostać mu na wolności. W czwartek rano 21-letni mieszkaniec podtarnowskiej miejscowości usłyszał zarzuty znieważenia miejsca spoczynku. Przyznał się, a swoje zachowanie tłumaczył nadmierną ilością wypitego alkoholu. Twierdził, że stracił nad sobą kontrolę i niszczył wszystko, co stanęło mu na drodze.

Pewne jest, że zarzutów na koncie 21-latka przybędzie. Mężczyzna odpowie również za uszkodzenia mienia, za co grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Prowadzący sprawę policjanci w dalszym ciągu szacują straty i docierają do właścicieli kolejnych uszkodzonych nagrobków.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE