Reklama

Z REGIONU. Mandat możesz również zapłacić kartą

Opublikowano: czw, 28 maj 2020 20:58
Autor:

Z REGIONU. Mandat możesz również zapłacić kartą - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od ponad dwóch lat na wyposażeniu do służby policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego staszowskiej komendy znajdują się terminale płatnicze. Co to oznacza? Sprawca wykroczenia ukarany mandatem karnym ma możliwość zapłacenia grzywny przy pomocy karty płatniczej bezpośrednio u policjanta.

Aby poprawić jakość i skuteczność w działaniu, funkcjonariusze systematycznie otrzymują nowoczesny sprzęt i wyposażenie do służby. W tym zakresie idą z postępem czasu i korzystają także z nowinek technicznych oraz zmian w przepisach. Jednym z celów jest także poprawa warunków dla obywateli i ich wygoda. Ponieważ niemal każdy z nas posiada konto z kartą płatniczą, od lutego 2018 roku w radiowozach staszowskiej drogówki są na wyposażeniu mobilne terminale płatnicze.

Możliwość korzystania z terminali płatniczych to przede wszystkim ułatwienie dla policjantów, jak i dla osób, które będą chciały z tej możliwości skorzystać. Za pomocą urządzenia można od razu opłacić mandat karny używając swojej karty płatniczej lub innego instrumentu płatniczego np. BLIK. Również osoby posiadające zagraniczne karty płatnicze mają możliwość zapłacenia mandatu w swojej walucie. Cała czynność trwa bardzo krótko i nie różni się niczym, od płatności za zakupy w sklepie. Osoba ukarana otrzymuje druk mandatu i potwierdzenie opłaty z terminala.

Pamiętać również należy, że forma ta jest dobrowolna i jest tylko możliwością, a nie obowiązkiem. W dalszym ciągu, osoba która jest karana za wykroczenie ma możliwość przyjęcia mandatu kredytowanego i dokonania płatności zgodnie z ustawowym terminem siedmiu dni.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.