Reklama

Z REGIONU. Alkohol, prędkość, brawura na drodze

Opublikowano:
Autor:

Z REGIONU. Alkohol, prędkość, brawura na drodze - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Miniony weekend dla policjantów staszowskiej drogówki ponownie okazał się być bardzo pracowity. Mundurowi zatrzymali uprawnienia łącznie 10 kierowcom. 7 z nich przekroczyło dopuszczalną prędkość jadąc w obszarze zabudowanym ponad 50 km/h szybciej niż pozwalają na to przepisy. 2 mężczyzn kierowało na tzw. podwójnym gazie, natomiast 1 swoje uprawnienia stracił za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego.

W miniony weekend policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Staszowie zatrzymali uprawnienia aż 10 kierowcom. Dwóch z nich 50 i 56-latek kierowali w stanie nietrzeźwości.

Pierwszych 4 kierowców swoje uprawnienia straciło w piątek. Tuż przed południem dużą nieodpowiedzialnością wykazał się 43-letni kierowca z alfy romeo, który przez rażące naruszenie przepisów oraz zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym stracił swoje prawo jazdy. Kolejnych trzech kierowców swoje uprawnienia straciło za nadmierną prędkość. Piątkowe popołudnie najbardziej rozbudziło wyobraźnię 37- letniej kobiety. Kierująca audi w obszarze zabudowanym poruszała się z prędkością jak na torze wyścigowym. Licznik jej niemieckiego auta wskazał prędkość 160km/h, gdzie przepisy dopuszczały prędkość 50km/h. Następnego dnia swoje prawo jazdy straciło kolejnych 4 kierujących. Dwóch z nich 45 i 36- latek kierowcy skody w obszarze zabudowanym przekroczyli dopuszczalną prędkość pierwszy o 58km/h, drugi zaś o 95km/h. Tego dnia nie tylko nietrzeźwością umysłu, ale i organizmu wykazało się dwóch mężczyzn. Jeden z nich kierując quadem w swoim organizmie miał blisko promil alkoholu. Drugi, 56- letni mężczyzna kierując bez uprawnień nie wahał się wsiąść za kierowcę fiata mając blisko 3,2 promila. Niewiele mniej, bo aż 2 kierowcom prawo jazdy zatrzymane zostało w niedzielę. 125km/h i 105km/h to prędkości, które zadecydowały o tym, że 23- letnia kobieta i 29- letni mężczyzna najbliższe trzy miesiące podróżować będą komunikacją miejską. W niedzielę do kontroli został zatrzymany także 50- latek, który mimo wydanej decyzji o zatrzymaniu prawa jazdy na okres trzech miesięcy postanowił udać się w podróż.

W 7 przypadkach policjanci zatrzymali kierującym uprawnienia na okres trzech miesięcy i ukarali ich mandatami karnymi, jeden kierujący swój trzymiesięczny zakaz wydłuży sobie do 6 miesięcy, natomiast 3 kierujących za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE