Reklama

Z PODKARPACIA. Wyłudził pieniądze od trzech księży. Poszukiwano go listem gończym

Opublikowano:
Autor:

Z PODKARPACIA. Wyłudził pieniądze od trzech księży. Poszukiwano go listem gończym - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dawid L., 35-letni mieszkaniec Rzeszowa, jest podejrzany o dokonanie kilku przestępstw oszustwa na szkodę kapłanów z parafii w powiecie łańcuckim.

Dotychczas sprawcy zarzucono popełnienie czterech przestępstw dotyczących wyłudzeń, w tym jedno w formie usiłowania.

- Sposób działania Dawida L. polegał na wprowadzaniu kapłanów w błąd co do swojej tożsamości i przedstawianiu nieprawdziwej sytuacji osobistej oraz ekonomicznej - wyjaśnia Artur Grabowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie. 

- Twierdząc, że potrzebuje pomocy na operacje chorej córki, wyłudził od trzech kapłanów łącznie kwotę 3,5 tys. złotych. Jedna z osób duchownych zorientowała się co do przestępczego zamiaru sprawcy i nie udzieliła mu sugerowanej pomocy w związku ze śmiercią córki - dodaje przedstawiciel prokuratury. 

35-latek przyznał się do popełnienia zarzucanych mu przestępstw. Wobec mężczyzny zastosowano dozór policji. Dawid L. nie zgłaszał się jednak na wezwania. Prokurator wystąpił więc do Sądu Rejonowego w Łańcucie o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania.

- Po orzeczeniu tego środka zapobiegawczego przez sąd na okres 14 dni, Prokuratura Rejonowa w Łańcucie zarządziła poszukiwania podejrzanego listem gończym. Sprawca został zatrzymany 2 lutego 2019 roku na terenie powiatu biłgorajskiego, gdzie m.in. podając się za funkcjonariusza policji, ponownie dokonał przestępstw przeciwko mieniu - mówi prokurator Grabowski. 

W toku dochodzenia weryfikowane są okoliczności dotyczące popełnienia kolejnych przestępstw przez podejrzanego na terenie powiatu biłgorajskiego i rzeszowskiego.

Teraz mężczyzna trafił do aresztu na dwa miesiące. Grozi mu do 8 lat więzienia. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE