Reklama

Z PODKARPACIA. Uwięziona we własnym mieszkaniu kobieta wołała o pomoc

Opublikowano:
Autor:

Z PODKARPACIA. Uwięziona we własnym mieszkaniu kobieta wołała o pomoc  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wczoraj wczesnym rankiem głośne wołanie o pomoc, zbudziło sąsiadów bloku przy ul. Kochanowskiego w Tarnobrzegu. Na miejscu interweniowali policjanci. Okazało się, że samotnie mieszkająca 88-latka, źle się poczuła, i sama nie mogła wstać z łóżka. Nawoływaniem oczekiwała na pomoc drugiego człowieka. Funkcjonariusze zaopiekowali się kobietą, na miejsce wezwali służby ratunkowe.

Wczoraj przed godz. 4, policjanci pełniący służbę na terenie miasta Tarnobrzega, zostali wezwani do bloku przy ul. Kochanowskiego. Z treści zgłoszenia wynikało, że z jednego z mieszkań słychać wołanie o pomoc. Interweniujący policjanci już po wejściu do klatki schodowej, usłyszeli głośne wołanie „pomocy, ratunku, pomóżcie mi.” Okazało się, że samotnie mieszkająca, schorowana kobieta, leży w łóżku i nie jest w stanie otworzyć drzwi. Z uwagi na bezpośrednie zagrożenie życia i zdrowia, policjanci wyważyli drzwi do jej mieszkania.

Po wejściu do środka zastali leżącą w łóżku kobietę. Okazało się, że 88-latka przebyła wcześniej poważną chorobę i uskarża się na swój stan zdrowia.

Policjanci natychmiast wezwali służby pogotowia ratunkowego, a do ich przyjazdu sami otoczyli kobietę opieką. Wezwani ratownicy podali chorej lekarstwa. Na miejsce zdarzenia przybyła rodzina, pod której opieką pozostała starsza kobieta. 

Jeśli chcemy pomóc seniorom, zwłaszcza  tym, którzy są schorowani i samotnie mieszkający zachęcamy do odwiedzenia strony Fundacji Chcę Pomagać. Platforma  chcepomagac.org wspiera seniorów na wielu różnych płaszczyznach.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE