Reklama

Z PODKARPACIA. Już niedługo światowy zjazd chasydów! Odwiedzą grób cadyka Elimelecha

Opublikowano:
Autor:

Z PODKARPACIA. Już niedługo światowy zjazd chasydów! Odwiedzą grób cadyka Elimelecha  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W dniach 24-26 lutego Leżajsk odwiedzą chasydzi, którzy pielgrzymują z całego świata, aby modlić się przy grobie cadyka Elimelecha. Policjanci zadbają o bezpieczeństwo pielgrzymów i mieszkańców naszego miasta.

Jak co roku Leżajsk odwiedzą liczne grupy pielgrzymów z całego świata. Może to być nawet kilka tysięcy osób, którzy przyjadą między innymi z Europy, Izraela, Stanów Zjednoczonych i Kanady.

 

- Nad bezpieczeństwem pielgrzymów czuwać będą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku, których wspierać będą funkcjonariusze z Oddziałów Prewencji Policji w Rzeszowie, Straży Miejskiej w Leżajsku, Służby Ochrony Kolei oraz Państwowej Straży Pożarnej w Leżajsku - informuje rzecznik prasowy KPP w Leżajsku. 

Organizacja parkingów

W tych dniach dla przybywających pielgrzymów zorganizowano parkingi w rejonie ulicy Cmentarnej, gdzie jednocześnie może pomieścić się 10 autokarów. Na parkingu przed Urzędem Skarbowym /ul. Targowa/ położonym w pobliżu Cmentarza Żydowskiego może wjechać jednocześnie 2 autokary i po wyjściu pasażerów autokar udaje się na parking przy ulicy Cmentarnej. Na ulicy Targowej nie może jednocześnie przebywać więcej niż 2 autokary. Jako dodatkowy został wyznaczony parking przy stadionie „Pogoni Leżajsk” przy ulicy Podolszyny.

Ograniczenia w ruchu drogowym       

W czasie trwania uroczystości kierowcy powinni spodziewać się czasowych utrudnień w ruchu drogowym głównie w okolicy Placu Targowego i ulic przyległych. Dla ruchu drogowego zostanie zamknięta ulica Górna, ruch pojazdów odbywać się będzie jedynie dla właścicieli posesji zamieszkałych przy tej ulicy od strony ulicy Krótkiej do Cmentarza Żydowskiego. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE