Reklama

Z PODKARPACIA. Dwa lexusy w rękach strażników

Opublikowano:
Autor:

Z PODKARPACIA. Dwa lexusy w rękach strażników  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W sobotę, 2 marca, funkcjonariusze z przejść granicznych w Korczowej oraz Medyce zatrzymali dwa lexusy z przerobionymi numerami identyfikacyjnymi o łącznej wartości ponad 230 tys. zł.

Pierwszy z pojazdów zatrzymano w trakcie kontroli granicznej pojazdów wyjeżdżających z Polski przez przejście graniczne w Korczowej. 

- Do kontroli zgłosił się 40-letni obywatel Ukrainy, kierujący pojazdem marki Lexus na polskich numerach rejestracyjnych - mówi mjr Elżbieta Pikor, rzecznik prasowy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. 

Jak ustalono, kolor auta oraz termin jego produkcji nie pokrywał się z informacjami umieszczonymi na poszczególnych elementach konstrukcyjnych. 

Z kolei na przejściu granicznym w Medyce, w trakcie kontroli (również na wyjazd z Polski) funkcjonariusze SG zatrzymali lexusa na hiszpańskich numerach rejestracyjnych. Podróżowało nim dwóch Ukraińców oraz Polak.

- Kontrola legalności pochodzenia samochodu ujawniła wiele nieprawidłowości, m.in. ustalono że nielegalnie wymienione zostało pole numerowe VIN oraz naklejki znamionowe, a dowód rejestracyjny i ubezpieczenie pojazdu były w całości podrobione - mówi przedstawicielka BiOSG. 

W związku z podejrzeniem, że pojazdy pochodzą z przestępstwa, zostały zatrzymane przez Straż Graniczną.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE