Reklama

Z PODKARPACIA: Bóbr odpłynął, kłusownik złapany

Opublikowano:
Autor:

Z PODKARPACIA: Bóbr odpłynął, kłusownik złapany - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Gorzycach (pow. tarnobrzeski) 84-letni kłusownik polował na bobry, zakładając metalowe wnyki. Zwierzę uratowano dzięki interwencji policji i dwóch świadków. Stróże prawa zatrzymali mężczyznę tuż po zdarzeniu. Mężczyzna odpowie za naruszenie Ustawy Prawo Łowieckie.

Policjanci zostali powiadomieni o rannym bobrze, który złapał się na pozostawione w wodzie wnyki. Odgłosy popiskiwania rannego bobra usłyszała 41-letnia kobieta, która razem z synem przebywała w pobliżu stawu. Kiedy podeszła bliżej, zobaczyła w rowie dużego bobra, którego łapa tkwiła w w wykonanej z drutu pętli.

Policjanci na miejsce wezwali lekarza weterynarii. Po krótkim czasie metalowa pętla została poluzowana, a uwolnione zwierzę odpłynęło z miejsca zdarzenia.

Funkcjonariusze po przeszukaniu terenu zatrzymali  na jednej z wiejskich dróg mężczyznę, który przyznał się policjantom do zakładania wnyków. Policjanci przeszukali jego posesję. Na jednej ze ścian budynku znaleźli wnyki służące do chwytania zwierząt leśnych.

Policjanci przedstawili kłusownikowi zarzuty naruszenia Ustawy Prawo Łowieckie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE