Reklama

Incydent na Hali Targowej. Miasto komentuje

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: UM Mielec

Incydent na Hali Targowej. Miasto komentuje - Zdjęcie główne

foto UM Mielec

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości "Mój rynek" przy ul. Wolności w Mielcu, czyli tak zwana Hala Targowa, w zeszłym roku została gruntowanie wyremontowana. Czy można tu bezpiecznie robić zakupy? Urząd Miasta zapewnia, że tak, chociaż nie wszyscy są tego zdania.

Radny Miejski, Jarosław Szczerba, opisał na portalu społecznościowym incydent, do którego doszło w tym tygodniu na Hali Targowej. Poszkodowana w nim została starsza kobieta.

- Od wielu miesięcy sygnalizuję wiele błędów inwestycyjnych, jakie tu poczyniono - napisał radny. - W dniu dzisiejszym doszło do bardzo niebezpiecznego wypadku. Starsza kobieta robiąca zakupy przewróciła się na rynnach odprowadzających wodę deszczową w ciągach pieszych. Sygnalizowałem już kilka miesięcy temu, że dochodzi tu do wielu, bardzo niebezpiecznych zdarzeń. do złamań, otarć. Dzisiaj starsza pani przewróciła się i złamała nos, była potrzebna pomoc pogotowia ratunkowego. W tym miejscu chciałem zdać pytanie: kto w końcu w Urzędzie weźmie sprawy w swoje ręce i zmieni te wszystkie błędy architektoniczne, które zostały tu stworzone? Mam nadzieję, że w jak najszybszym czasie te błędy zostaną naprawione i ludzie będą mogli bezpiecznie kupować towar na Hali Targowej - podkreślił radny Szczerba.

Miasto odpowiada

Urząd Miejski w Mielcu skomentował sprawę w następujący sposób:

- W związku z pojawiającymi się w przestrzeni medialnej kontrowersjami dotyczącymi przebudowy Targowiska Miejskiego Hala Targowa przy ulicy Wolności, pragniemy poinformować, że wykonawca przebudowy zaprojektował i wykonał sposób odwodnienia   zgodnie z obowiązującymi przepisami, w tym zgodnie  z najnowszymi zaleceniami tzw. Dostępności Plus (m. in. maksymalna wysokość przeszkód, krawężników,  obrzeży, odmienne kolory przeszkód).

- Należy pamiętać o tym, że ze względu na rozmiar placu targowego konieczne było  wyprofilowanie terenu i zapewnienie właściwego odprowadzenia wód opadowych - wyjaśnia Urząd. - Na etapie projektowania uznano, że rozwiązanie z wykonaniem odpływów prefabrykowanych będzie  korzystniejsze niż często stosowane odwodnienia liniowe (jak np. na tarasach Stadionu Miejskiego przy ulicy Solskiego) ze względu na łatwy dostęp,  brak konieczności okresowego czyszczenia i wygodę odwiedzających targowisko – szczególnie kobiet w obuwiu na  obcasach.

Jak pisze Urząd Miejski, biorąc pod uwagę uwagi użytkowników, w ramach II etapu modernizacji Targowiska Miejskiego przy ulicy Wolności obejmującego głównie rozbiórkę starych pawilonów handlowych i postawienie nowych, Wydział Inwestycji  Urzędu Miejskiego w Mielcu w celu poprawienia komfortu użytkowania  terenu targowiska, przeanalizuje możliwość zabezpieczenia bądź przebudowę wykonanych odpływów.

 

 

.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy