Reklama

Wymiana stołków - Komentarz Wiktora Strzelczyka

Opublikowano:
Autor:

Wymiana stołków - Komentarz Wiktora Strzelczyka  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzielenie się stołkami i zajmowanie stanowiska przez tzw. "samych swoich" nikogo już nie dziwi. Pomimo tego powszechnej akceptacji społecznej na takie praktyki nie ma i nie będzie, o czym świadczą liczne negatywne komentarze na forach internetowych. Można także powiedzieć, że zwyczaj płynący prosto z najwyższych szczebli polskiej polityki na stałe zadomowił się w samorządzie.

Samorządzie, w którym najwięcej do powiedzenia powinni mieć mieszkańcy. Tymczasem wszelkie hasła o reprezentowaniu społeczeństwa, dobru wspólnym czy dbaniu o małą ojczyznę można schować między bajki. Nie mam zamiaru wywoływać nikogo po nazwisku. Problem jest znacznie głębszy, nie dotyczy tylko i wyłącznie konkretnych osób. Dotyczy całej klasy politycznej, ze wszystkich stron.

Fakty są takie, że za każdym razem (i nie tyczy się to tylko Mielca), gdy zmienia się władza, zmieniają się także członkowie rad nadzorczych czy prezesi spółek. Nie dotyczy to tylko nowej władzy, ale także poprzedniej ekipy, która po śmierci prezydenta Kozdęby mogła w pełnej okazałości czerpać wzorce od swoich kolegów z najwyższych sfer władzy w Polsce. Popularny "beton" istniał także za czasów prezydentury pana Chodorowskiego. Jednym słowem, nic nowego. Przecież wszyscy tak robią. Z dystansem więc przyklaskuję działaniom obecnej miejskiej opozycji, która całkiem słusznie drąży temat związany z problemami pana Myśliwca. Ups, jednak pojawiło się nazwisko.

Zmierzając do brzegu. Jako przedstawiciel młodego pokolenia mogę jedynie ubolewać nad tym, że moi rówieśnicy nie mają się od kogo uczyć obywatelskości. Takie zachowania nie zachęcają nas do głosowania w wyborach. A dla naszych polityków najważniejsze jest, że w sposób prawy i sprawiedliwy, razem dla naszego Mielca podziałają na rzecz mitycznego "dobra wspólnego". Kto by się przejmował jakimś tam rozwojem społeczeństwa obywatelskiego.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE