Reklama

Wykryto ognisko koronawirusa w drugiej, dużej firmie pow. mieleckiego

Opublikowano:
Autor:

Wykryto  ognisko koronawirusa w  drugiej, dużej firmie pow. mieleckiego  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak potwierdziła dziś (24 września) Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna wykryto ognisko koronawirusa w drugiej, dużej firmie pow. mieleckiego. Jest to firma Andrex Brzyście gm. Gawłuszowice zajmująca się produkcją armatury przemysłowej.

Jak podał sanepid  w wyniku przeprowadzanych badań w dniu 19 września  potwierdzono zakażenie SARS CoV- 2 u 1 pracownika zakładu. W ramach działań przeciwepidemicznych podjęto decyzję o przebadaniu osób ze styczności. Zakład pracy został zamknięty, prowadzona jest dezynfekcja.  Objęto kwarantanną osoby ze styczności.

Dotychczas w ognisku potwierdzono 6 pozytywnych przypadków wśród pracowników. W dniach 24-25.09.2020r. oraz 28.09.2020r. przeprowadzone zostaną badania pracowników ok. 87 osób. Trwa dochodzenie epidemiologiczne.

Jak informowaliśmy,  już wcześniej wykryto ognisko koronawirusa w innym dużym zakładzie pow. mieleckiego, firmie Black Rad White w Mielcu, która zajmuje się produkcją mebli. W tym ognisku stwierdzono już 17 dodatnich przypadków wśród pracowników. Dochodzenie epidemiologiczne trwa.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE