Wygrana Stali w Święto Niepodległości

Wygrana Stali w Święto Niepodległości  - Zdjęcie główne

WiadomościPo bardzo emocjonującym widowisku drugie zwycięstwo w sezonie odniosła Stal Mielec. Goście postawili trudne warunki w pierwszej połowie, natomiast druga odsłona przebiegała wyraźnie pod dyktando mielczan.

Stal Mielec – Piotrkowiania Piotrków Trybunalski (31-25)

Po przerwie reprezentacyjnej przyszedł czas na kolejny mecz w PGNiG Superlidze Mężczyzn. W Narodowe Święto Niepodległości, w ramach 10. kolejki spotkań SPR Stal Mielec podejmowała beniaminka tegorocznych rozgrywek – Piotrkowianina Piotrków Trybunalski. Dla obu drużyn miał to być niezwykle ważny mecz, gdyż gra toczyła się o 3. punkty. Goście nie zamierzali tanio sprzedać skóry, tym bardziej, że w ostatniej kolejce bardzo pewnie ograli zespół Mebli Wójcik. Natomiast Stal Mielec w poprzednim ligowym meczu, po niezwykle dramatycznej końcówce uległa Wybrzeżu Gdańsk.

Na pomeczowej konferencji prasowej, trener gości Dmytro Zynchuk powiedział, że jego zespół nie zagrał najlepiej. – Z naszej strony trochę słabo to wyglądało, trochę słaba obrona. Na końcu dużo błędów i nierzuconych bramek w sytuacji sam na sam. Trudno, będziemy wyciągać wnioski i pracować dalej. – zakończył.

Natomiast trener Stali, Krzysztof Lipka był bardzo zadowolony z gry swojego zespołu. – W końcu punkty, cieszymy się z tego powodu, chłopcy zagrali wszystko to, co sobie założyliśmy. Wynik jest przepiękny. Obrona, atak, wszystko – jestem po prostu bardzo zadowolony. Na pochwałę zasługuje przygotowanie mentalne graczy i ich podejście do gry – podsumował grający trener. Stal Mielec spokojnie do końca kontrolowała wynik spotkania i nie dała już sobie wydrzeć niezwykle cennych trzech punktów.

Warto odnotować, że w końcówce spotkania premierowe trafienie w swojej seniorskiej karierze w Superlidze z rzutu karnego zdobył mielecki wychowanek – Dawid Rusin. Na ostanie minuty w bramce mielczan zameldował się również kolejny wychowanek, Krystian Witkowski. Ostatecznie, w Dzień Niepodległości swoje drugie zwycięstwo w sezonie odniosła Stal Mielec 31:25. Trzeba jednak pochwalić zawodników Piotrkowianina, którzy w tym meczu zostawili mnóstwo zdrowia na parkiecie i dzielnie walczyli do końca.