Reklama

Wybory 2018: Michał Deptuła chce zostać wójtem Wadowic

Opublikowano:
Autor:

Wybory 2018: Michał Deptuła chce zostać wójtem Wadowic - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Co jakiś czas pojawiają się informacje o kolejnych kandydatach na wójtów. Niedawno okazało się, że Michał Deptuła planuje kandydować na wójta Wadowic Górnych.

Samorządowiec mimo młodego wieku ma już spore doświadczenie - 8 lat w Radzie Powiatu Mieleckiego, cztery lata pracował w urzędzie gminy jako doradca wójta za kadencji Stefana Rysaka. W 2014 roku dostał się do władz krajowych Polskiego Stronnictwa Ludowego - został włączony do rady naczelnej ugrupowania. Angażuje się też w innych, lokalnych organizacjach, np. gminnej straży pożarnej. Michał Deptuła jest więc osobą, której kandydatura ze względu na doświadczenie może zyskać zwolenników.

- Podjąłem ostateczną decyzję, że wystartuję w wyborach na wójta gminy Wadowice Górne. Doszedłem do wniosku, że po ośmiu latach w radzie powiatu, skończeniu 30 lat i doświadczeniach zdobytych w pracy zawodowej czuję się na siłach, by wziąć odpowiedzialność za rozwój gminy - powiedział. 

Gdyby Michał Deptuła wygrał, byłby najmłodszy ze wszystkich włodarzy powiatu mieleckiego. W tej chwili najmłodszy jest Robert Pluta, który ma 45 lat. Młodszy od niego o 3 lata był tylko prezydent Kozdęba.

- Startuję, bo uważam, że moja gmina ma warunki do tego, aby być najlepszym miejscem do życia i inwestowania w powiecie mieleckim. Potrzeba nam do tego przyjaznego dla mieszkańca, nowoczesnego i dobrze zorganizowanego samorządu gminnego - argumentuje Michał Deptuła.

Wadowice Górne są gminą zadbaną, ale to nie znaczy, że nie ma tam się czym zająć. - Do zrobienia jest bardzo dużo: od sypiących się wodociągów i dalszej kanalizacji przez rozbudowę bazy sportowej po utworzenie dziennego domu pobytu dla starszych, uzbrajanie terenów inwestycyjnych i wiele innych zadań - wylicza. 

Jak przyszły kandydat wyobraża sobie swoje wójtowanie? - Chciałbym, aby moja gmina była liderem i wzorem dla innych w pozyskiwaniu funduszy z UE czy z projektów rządowych. Ponadto musimy poprawić atmosferę w samorządzie. Dzisiaj marnuje się dużo dobrych inicjatyw i pomysłów przez brak zrozumienia czy otwartości. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE